اسکان اضطراری زلزله زدگان شهرستان خوی خاتمه یافته است

استاندار آذربایجان غربی گفت: با تلاش هلال احمر و نیروهای نظامی و انتظامی، اسکان اضطراری زلزله زدگان شهرستان خوی به اتمام رسیده است.

محمدصادق معتمدیان امشب در گفتگو با بخش خبری شبکه استانی صداوسیما، از ایجاد ١٠٠ اردوگاه با تمامی امکانات در مناطق مختلف شهرستان خوی خبر داده و افزود: در این اردوگاهها خدمات حداکثری چون تامین مواد غذایی و لوازم بهداشتی، تامین امنیت و سایر خدمات به زلزله زدگان ارائه می شود.

وی با اشاره به توزیع بیش از ٤٠ هزار دستگاه چادر توسط جمعیت هلال احمر، خاطرنشان کرد: در طول یک هفته گذشته، ١٦٠ هزار تخته پتو، ٤٧ هزار تخته موکت، ١٥ هزار دستگاه وسایل گرمایشی در مناطق زلزله زده توزیع شده است.

استاندار آذربایجان غربی از توزیع 120 هزار بسته غذایی 72 ساعته توسط جمعیت هلال احمر نیز خبر داده و افزود: با تلاش و همراهی مردم، خیرین، موکب ها، نهادهای نظامی و جهادی، بیش از 80 هزار غذای گرم به صورت روزانه در بین زلزله زدگان توزیع می شود.

معتمدیان همچنین با اشاره به نهایی شدن ارزیابی 130 اکیپ بنیاد مسکن از میزان خسارت به اماکن شهری و روستایی، اضافه کرد: فردا ارزیابی ها و پیشنهادات را به هیات دولت ارائه خواهم کرد تا ساخت منازل آسیب دیده با حمایت دولت در سریعترین زمان آغاز شود.

وی در ادامه به تاکید رئیس جمهور بر تسریع روند خدمات رسانی اشاره کرده و افزود: با بسیج امکانات و استفاده از ظرفیت نهادهای مختلف و دولت، ساخت و بازسازی مناطق آسیب دیده با سرعت آغاز خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی از خسارت جزئی تا کلی به 85 مدرسه در شهرستان خوی نیز خبر داده و یادآور شد: هماهنگی های لازم امروز با وزیر آموزش و پرورش جهت بازسازی مدارس آسیب دیده انجام شده و فعلاً کانکس های آموزشی جایگزین مدارس تخریبی خواهد شد.

معتمدیان همچنین با اشاره به اینکه دانشگاهها و مدارس در هفته جاری در شهرستان خوی غیرحضوری برگزار خواهد شد، افزود: با مشارکت نهادهای مختلف، دولت و خیرین، بازسازی و تعمیر مدارس به سرعت پیش خواهد رفت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مردم به شایعات پیرامون زلزله توجه نکنند، تصریح کرد: مردم در منازل خود که آسیب ندیده، حضور یابند و کسبه و بازاریان نیز فعالیت های خود را ادامه دهند.