نوزدهمین جلسه ستادپیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شهرستان چایپاره برگزارشد.

تاکید فرماندار بر جدیت بیشتر برای مقابله باکرونا در شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره نوزدهمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا  باموضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی در راستای اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت الزام به اجرای پروتکلهای بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان و اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان گفت :باتوجه به خیز گسترده بیماری کرونا در کشور و شهرستان نظارت ویژه و دقیق دستگاه های متولی را جهت پیشگیری و انتقال این ویروس را خواهان شد و ادامه داد اتاق اصناف جهت عملیاتی نمودن دستورالعمل های بهداشتی با همکاری روسای اتحادیه های صنفی و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی شهرستان نسبت به رصد بازار و اماکنی که فعالیت آنها ممنوع میباشد به صورت مستمر اقدام نمایند.

فرماندار چایپاره گفت : نظارت بر ادارات و بخش‌های دولتی و سایر اماکن شلوغ و پرتردد تشدید و اکیب های نظارتی کنترل و نظارت لازم را اعمال و با متخلفین برابر ضوابط برخورد خواهد شد.

رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شهرستان  افزایش اقدامات نظارتی از سوی دستگاه‌های مسئول را خواستار شد وی گفت: جدیت در زمینه مقابله با کرونا باید تشدید شود و دستگاه‌ها در حیطه مسئولیت خود نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نظارت دقیق و کافی داشته باشند.

درادامه فرماندار چایپاره گفت: در این شرایط یکی از نگرانی ها و دغدغه های اصلی، برگزاری مراسمات عروسی در شهرستان است که در صورت عدم کنترل می تواند وضعیت شهرستان را به سوی وضعیتی بحرانی نزدیک کند. وی در این راستا ازدادستان و نیروی انتظامی  خواست  با این گونه افراد که موجبات تهدید بهداشت عمومی می شوند برخورد قانونی  لازم صورت گیرد

در راستای پیشگیری از این وضعیت و مقابله با ویروس کرونا، تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید:

نظارت منظم و مستمر  توسط دستگاههای مربوطه از براساس مصوبات ستاد ملی کرونا درسطح شهرستان صورت خواهد گرفت و در صورت برگزاری هر نوع مراسمی درصورت عدم تمکین برابر قانون اقدام و برخورد خواهد شد.تشدید گشت های نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح بازار، اماکن عمومی و ادارات با جدیت و حساسیت بیشتر همچنان در دستور کار قرار خواهد داشت.