استاندار آذربایجان‌غربی خبر داد:

به 500‌ واحد مسکونی در زلزله خوی 20 تا 80 درصد خسارت وارد شد

به 500‌ واحد مسکونی در زلزله خوی 20 تا 80 درصد خسارت وارد شد
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ارزیابی‌های های اولیه صورت گرفته از مناطق زلزله زده خوی گفت: در این زمین لرزه 500‌ واحد مسکونی در 15 روستا بین 20 تا 80 درصد خسارت دیده‌اند.

محمدصادق معتمدیان چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران در خوی افزود: ارزیابان و تیم‌های امدادی از دقایق اولیه پس از زمین لرزه 5.4 ریشتری ظهر امروز به کانون زلزله اعزام شده و علاوه بر ارزیابی‌های اولیه، بلافاصله کار امدادرسانی به زلزله‌زدگان را هم آغاز کردند.

وی اضافه کرد: در این زمین‌لرزه همچنین 150‌ نفر مصدوم شده و به مراکز درمانی مراجعه کردند که به غیر از 17 نفر از آنها که بستری شدند مابقی به صورت سرپایی معالجه و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

استاندار آذربایجان‌غربی‌ با اشاره به اینکه با توجه به برودت هوا، اسکان کسانی که منازلشان دچار خسارت شده از اولویت‌های امدادرسانی است، ادامه داد: در یک ساعت اول پس از وقوع زلزله شاهد حضور مدیران دستگاه‌های امدادی در شهرستان بودیم و برنامه ریزی ویژه‌ای برای امدارسانی و اسکان مردم صورت گرفته است.

معتمدیان با تاکید بر ارائه خدمات حداکثری اظهار کرد: بسته‌های غذایی 72 ساعته توسط هلال احمر در حال توزیع در مناطق زلزله زده است.

استاندار آذربایجان غربی ساعتی بعد از وقوع زلزله  به شهرستان خوی رفت و در بدو ورود با حضور در بیمارستان ابن شهر از مصدومان زلزله که در مراکز درمانی بستری هستند عیادت کرده و دستورهای لازم برای ارائه خدمات درمانی به مصدومان را صادر کردند.