جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره امروز سه شنبه ۲۳ شهریور ١۴٠٠ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان چایپاره به ریاست صادقی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی ، باحضور امینی فرماندار شهرستان، بابایی مدیرکل صنعت معدن تجارت استان و مدیران کل مربوطه و جمعی از مسئولین شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنا به این گزارش امینی فرماندار شهرستان با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان، گزارشی از مشکلات و موانع موجود را مطرح کرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات شهرستان در راستای تحقق شعار سال اظهار داشت: ایجاد بستر مناسب کسب و کار، رفع موانع موجود و تسهیل در تولید و ایجاد اشتغال از جمله اهداف اولویت دار در شهرستان میباشد.

 معاون محترم امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی نیز در جلسه با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان خواستار اهتمام ویژه برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان شد.

وی همچنین با اشاره به مفید بودن تشکیل جلسات کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان عنوان داشت همکاری و تعامل دستگاه‌های شهرستانی و استانی اهتمام مضاعف در افزایش اشتغال و بیکاری میسر می‌کند.

در پایان جلسه صاحبان واحد تولیدی،صنعتی با حضور مسئولین اجرایی استان هر یک به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند، و موضوعاتی شامل ، درخواست سرمایه در گردش ، بدهی معوق بانکی ، برق و گاز از جمله مشکلات این واحدها بود که پس از بحث و بررسی تصمیماتی اتخاذ و به دستگاههای مربوطه ابلاغ گردید.

در ادامه پیگیری و حل موانع  آغاز عملیات ساخت کارخانه فرآوری سنگ ، مشکل گاز رسانی۱۱ واحد تولیدی و شرکت پل گرانیت ارس ، مشکل بانکی و محدودیت فروش مرغ مرغداران ، پیگیری روند اجرایی خطوط توزیع برق ایستگاههای پمپاژ پروژه های جهاد کشاورزی مناطق چورس ، بسطام و نازک ، پیگیری ، اصلاح و بهینه سازی شبکه های روستایی از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بود.