اولین جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر در شهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره اولین جلسه جلسه ستادامربه معروف ونهی از منکربا موضوع برنامه ریزی وتر ویج امر به معروف ونهی از منکر در ایام ماه مبارک رمضان ؛ اجرای مانور امر به معروف و نهی از منکر و پیشگیری از کم فروشی و گران فروشی ورعایت عدل و انصاف  با حضور دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان و اعضای جلسه دردفترامام جمعه شهرستان برگزار شد.                 

 بنابه این گزارش دکتر محمدی فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از عملکردستاد پیشگیری ومبارزه باکرونا ودستگاههای اجرایی درامر مبارزه با شیوع کرونا گفت: بیماری کرونا حوزه سلامت، کسب و کار و معیشت اقشار متوسط و ضعیف را تحت الشعاع قرار داده است و طی آن خانوارهای آسیب پذیر بویژه نیازمندان با مشکل اقتصادی مواجه شده اند که بایستی معیشت آنان مورد توجه قرار گیرد.

 تامین بسته های معیشتی و کمک به نیازمندان از قبل از شروع سال جدید آغاز شد و با توجه شیوع ویروس کرونا و نزدیکی ماه مبارک رمضان، تقویت معیشت اقشار آسیب ‌دیده از کرونا بطور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

ایشان درادامه گفت:حضور و مشارکت مردم در رفع مشکلات همیشه موثر بوده است و در شهرستان نیز ظرفیت های خوبی ، درحوزه خیرین و موسسه های خیریه وجود دارد که بایستی از این ظرفیت ها درامر کمک به نیازمندان استفاده کرد و در آماده سازی بسته های معیشتی، اقلام ضروری و مورد نیاز خانوارها تهیه شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به لحاظ شرایط اقتصادی حاکم بر بازار وجلوگیری از کمبود و نوسان نامتعارف قیمت در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان میبایست پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع بهنگام کالاهای پرتقاضای ماه مبارک رمضان باهمکاری اداره صنعت معدن و اتاق اصناف با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی وهمچنین برخورد با تخلفات احتمالی صورت گیرد.

 درادامه حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی امام جمعه شهرستان گفت:باتوجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان ؛ آماده بازگشایی مساجد وانس بیشتر مردم بامعنویات ومراسم لیالی قدر بارعایت تمام پروتکل های بهداشتی باضدعفونی ؛رعایت فاصله میان مردم هستیم و دراین میان منتظر پاسخ ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت هستیم.