جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست ابراهیمی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی

ابراهیمی: اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا تدوام داشته باشد

🔹رضا ابراهیمی در این جلسه به رعایت بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی جهت پیشگیری از جهش مجدد کرونا تاکید کرده و گفت: باید اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا همچنان تدوام داشته باشد تا شاهد اوج مجدد این بیماری نباشیم.

🔹وی با اشاره به فرارسیدن فصل امتحانات و برگزاری حضوری امتحانات دانش آموزان و دانشجویان، از متولیان امر خواست تا موارد پیشگیرانه را با جدیت پیگیری و اجرا کنند.

🔹سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی همچنین به تکمیل چرخه واکسیناسیون و تزریق دوز سوم و چهارم واکسن کرونا تاکید کرد.

🔹ابراهیمی به اعزام حجاج به سفر معنوی حج نیز اشاره کرده و افزود: ضروری است خدمات و تمهیدات لازم در جهت پیشگیری از بیماری کرونا برای اعزام حجاج به سفر معنوی حج صورت بگیرد تا مشکلی برای حجاج به وجود نیاید.

🔹وی گفت: با توجه به فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) و در راستای برگزاری مراسم باشکوه این روز، مسئولان امر اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

🔹سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی به مصوبه ورود و خروج در مرزها نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به آخرین مصوبه برای تردد در مرزها تزریق دو واحد واکسن و ارائه کارت واکسن طی دو هفته یا ارائه گواهی تست پی سی آر منفی کفایت می‌کند. 

گفتنی است در ادامه سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره گزارشی از وضعیت شهرستان از ابتدای کرونا تا به الان به شرح زیر ارائه داشتند :

1 وضعیت شهرستان از لحاظ ابتلا به کووید 19 از ابتدای کرونا تا به الان

2ظرفیت های مکانی ایجاد شده در شهرستان

3طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

4استفاده از ظرفیت خیرین سلامت از ابتدای کرونا

5عملکرد تیم نظارتی بهداشت محیط از ابتدای کرونا تا به الان

6 اقدامات صورت گرفته برای بازدید از مدارس و کلیه ادارت

7برگزاری جلسات مدیریت مقابله با بیماری کووید 19

8واکسیناسیون کووید 19 در شهرستان