برگزاری مراسم محفل انس با قرآن

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره؛ با حضور فرماندار شهرستان چایپاره ، امام جمعه،معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و جعمی از مسئولان اجرائی و فرهنگی مراسم محفل انس با قرآن به مناسبت ایام فاطمیه در مجتمع فرهنگی و هنری نه دی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی امام جمعه شهرستان نیز به عنوان سخنران این مراسم هدف از این محفل را ترویج فرهنگ قرانی مطابق با ذائقه نوجوانان دانست .

وی افزود ترویج فعالیت فرهنگی بخصوص قرآنی بین کودکان و نوجوانان و افزایش آموزه های اخلاقی  قطعا در ارتقای تربیت و اخلاق آنها موثر خواهد بود.

جمشیدی همچنین برای ایجاد زمینه مناسب جهت فراگیری آموزه های قرآنی گفت: ما باید تلاش کنیم که قرآن را آن طور که هست به نوجوانان آموزش دهیم  و از ظرفیت آموزش و پرورش و خانواده ها نهایت استفاده را داشته باشیم

وی اظهار داشت: امیدواریم در آینده بتوانیم برای بارورسازی حافظه و اندیشه‌ی کودکان عزیزمان که آینده‌سازان کشور هستند بیش از گذشته آموزه‌های دینی را ترویج و برنامه‌های جذاب فرهنگی در این زمینه برگزار نماییم

در پایان نیز قاریان و حافظان قرآن با حضور در جایگاه به تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید و سرودهایی با مضامین قرآنی پرداختند.