برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره ؛ جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارائی ، مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، رییس گروه اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان غربی و اعضای شهرستانی کارگروه با دستورکار تشریح تسهیلات تبصره 16 و 18 در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

احصاء فرصت ها و استفاده از ظرفیت های بالقوه شهرستان در قالب تبصره 16 و 18 برای اشتغال زایی پایدار/فعال سازی دبیر خانه کمیته اشتغالزایی/ افزایش آمار بیمه شدگان/جلوگیری از انحراف تسهیلات

فرماندار شهرستان چایپاره ضمن تقدیر از مجموعه دستگاه های استانی و ادارات و نهادهای شهرستانی و بانک های عامل در تسریع ارائه تسهیلات ماده 16 و 18 گفت: ضرورت دارد در راستای ارتقاء و تحقق کامل اهداف اشتغالزایی، برنامه ریزی و هماهنگی میان دستگاه ها و نهادهای مسئول بیشتر شود.

وی ادامه داد: تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نهاد متولی و ناظر و دبیر کارگروه بایستی نگاه ویژه ای در امر نظارت و تقویت اقدامات دبیرخانه کمیته اشتغالزایی داشته باشد.

شکورزاده اظهار کرد: برنامه‌ها و اقدامات تحولی در سال آینده در دستور کار قرار داردکه انتظار می رود تمامی ادارات و نهاد ها در خصوص عدم ارسال و عدم تحقق کامل تبصره ماده 18 گزارشات خود را به صورت صریح و سریع ارائه دهند تا با اهتمام و هدف گذاری معین بتوانیم در جذب اعتبارات موفق عمل نمایم.

مقام عالی دولت با بیان اینکه بحث انحراف تسهیلات خطای غیر قابل بخشودنی است گفت: انحراف تسهیلات با وجود شرایط خاص اقتصادی به هیچ عنوان قابل قبول نیست و تسهیلات پرداختی باید در قبل ، حین و بعد از پرداخت به شدت نظارت داشته باشند.

رییس کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان چایپاره با اشاره به نقش سازمان فنی حرفه ای در آموزش گفت : سازمان فنی حرفه ای در خصوص آموزش متقاضیان کار میتواند نقش اساسی داشته باشد تا بازار کار در روند همان آموزش های ارائه شده پبش برود.

وی در ادامه تاکید کرد و افزود: ضرورت دارد اطلاعات خام از تسهیلات تبصره 16 و 18 و اشتغال پایدار روستایی در اختیار کارگروه اشتغال شهرستان قرار گیرد و همچنین ارتباط ما بین دستگاه های استانی و شهرستانی تقویت شود.

فرماندار چایپاره در ادامه عنوان داشت که می بایست دستگاه های اجرایی که تسهیلات خرد دارند به مشاغل خانگی اختصاص دهند و مابقی نیز به اشتغال بلند مدت و پایدار تخصیص داده شود

پروانه صفری مدیر کار آفرین و اشتغال استان آذربایجان غربی:

شهرستان های شمال استان در معرفی طرح های خود پویا تر باشند /تا اواخر سالجاری بانک های عامل موظف به پرداخت تسهیلات تصبره ماده 16 هستند /تمامی طرح هایی که از طرف دستگاه های اجرایی ارائه میشود باید در سامانه رصد ثبت شوند/ برخی از ممنوعیت ها و محدودیت هادر تصبره ماده 16 و 18 وجود دارد که لازم است دستگاه های اجرایی مطالعه نمایند

 در ادامه جلسه ناصر شیرزاده معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارائی ، پروانه صفری مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، محسن نگینی رییس گروه اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان غربی و اعضای شهرستانی کارگروه به تبیین وظایف هر یک از دستگاه ها پرداختند.