اولین جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری درسال ۹۹ درشهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان از بانک ها و دستگاه های اجرایی شهرستان خواست روند جذب و پرداخت تسهیلات صنوف آسیب دیده از کرونا در چایپاره را سرعت بخشند.

فرماندار چایپاره در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری با تاکید بر تلاش برای جذب بالاترین سهم از تسهیلات بانکی مربوط به واحد‌های آسیب دیده از کرونابر اطلاع‌رسانی جامع به اصناف برای برخورداری از این تسهیلات گفت:سیستم بانکی پیگیری لازم را در راستای تکمیل پرونده ها و توزیع آنها در شعبات مختلف شهرستانی و تسریع در روند پرداخت را در دستور کار خود قرار دهد.

بنا به این گزارش این تسهیلات با هدف صیانت از نیروی کار و حمایت از فعالیت های اقتصادی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به ۱۴ رسته صنفی درشهرستان تسهیلات ۲ ساله با نرخ ۱۲ درصد اعطا می کند و صاحبان کسب و کارهای مشخص شده، برای بهره مندی از این تسهیلات باید در سامانه کارا (متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی)  ثبت نام کنند.

درادامه عملکرد دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در خصوص اطلاع‌رسانی و پرداخت تسهیلات به کسب و کار‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بررسی شد.