پیام تسلیت فرماندار بمناسبت فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم

پیام تسلیت فرماندار بمناسبت فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره محمدی ایروانلو فرماندار فرا رسیدن ایام سوگواری ماه محرم را تسلیت گفت در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَعَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

« انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است».امام خمینی(قدس سره الشریف)

محرم یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است و حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان‌های پاکدل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند و فلسفه زندگی همراه با بینش وسیع، استقامت در مقابل ظالم و آزادگی و پایمردی در راه حق و تلاش برای اصلاح انحرافات را معنا بخشیدند.

سیّد الشهدا(ع) کشتی نجاتی است که هرکس به آن پناه آورد در امان است. امروز ایستادگی در برابر نظام سلطه و دشمنی های مستکبران به واسطه فرهنگ عاشورائی و استواری جمهوری اسلامی بر همین اصل است و باید عبرت گرفتن و اندیشیدن به انگیزه های این قیام تاریخی در همه ابعاد زندگی ما مورد توجه قرار گیرد.

اینجانب فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سید و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و هفتاد و دو یار باوفایش را به همه حق طلبان و آزادگان امت اسلامی و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(س) و همه همشهریان عزادار و متدین شهرستان چایپاره و عموم مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی تسلیت عرض میکنم .

امید است تا محرم امسال که در شرایط خاص شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط هیئات عزاداری و با تدابیر ویژه ستاد مدیریت مقابله با کرونا برگزار خواهد شد همشهریان شریف و عزیزم ‌بتوانند با تفکر و تعمق درواقعه کربلا و تمسک به ریسمان مودت اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام در مسیر سعادت و کمال گام برداشته و نمونه شایسته‌ای از شاگردان مکتب عاشورا باشیم.

            علی محمدی ایروانلو

       فرماندار شهرستان چایپاره