برگزاری جلسه پدافند غیر عامل به ریاست معاون فرماندار شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره ،جلسه پدافند غیرعامل به ریاست محسن دانیالی معاون فرماندار شهرستان چایپاره، بخشدران و جمعی از مسئولان با محوریت شناسایی نکات قوت و ضعف نهاد های اجرایی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار شهرستان چایپاره ضمن تبریک نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در تعریف پدافند غیرعامل گفت: در تعریف پدافند غیرعامل ساده ترین تعریف یعنی دفاع بدون سلاح و حفاظت از دارایی ها بدون به کارگیری سلاح است به عبارتی به مجموع اقدامات غیر مسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش اسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقا پایداری ملی و تسهیل در مدیریت بحران در مقابله با تهدیدات نظامی دشمن گفته می‌شود. .

وی ادامه داد پدافند غیر عامل بستر مناسب توسعه پایدار، ارزانترین و صلح آمیز ترین روش دفاعی و پشتوانه اقتدار ملی و نظری ترین عنصر دفاعی بشر در مقابله با حوادث و تهدیدات است.

دانیالی در ادامه با اشاره به حملات سایبری اخیر و مقابله با نفوذ دشمنان گفت: برای مقابله با دشمن و جلوگیری از تهدیدات مختلف از جمله تهدیدات امنیتی و سایبری باید به سلاح دانش روز مسلح باشیم و در راه مبارزه با دشمن با برنامه ریزی و راهکارهای خوب سد محکمی ایجاد کنیم که قابل نفوذ نباشد و این امر جز با تلاش و کوشش در عرصه پدافند غیر عامل و سایبری میسر نخواهد شد

وی افزود در این جهت تمامی ارگان ها و نهاد های شهرستان می بایست با تفکیک سایت های داخلی خود و ایجاد بستر مناسب و زمینه های موجود در جهت بالا بردن امنیت و ارائه خدمات خود نهایت اهتمام را داشته باشند.