افتتاح کافه موزه فیروزه با حضور فرماندار شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره؛ ظهر امروز با حضور فرماندار شهرستان چایپاره به همراه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار قره ضیاء الدین و برخی از مسئولان شهرستان کافه موزه فیروزه با برافروختن یک چراغ قدیمی نفت سوز رسماً افتتاح شد.

این کافه با الگو گیری از موزه های نمونه کشور از جمله موزه آستان قدس رضوی ، موزه پول و اسکناس کشور، ایران باستان، موزه عکس خانه شهر تهران ، موزه تبریز برای نشان دادن گوشه ای از تلاش های هنرمندان، عکاسان، روزنانه نگاران ،نقاشان، نجاران حجاران از اکثر نقاط کشور و خود منطقه طراحی شده است.

همچنین در این مجموعه بخشی از آثار و آرشیو هنری مرحوم نجات مخلص عکاس و خبرنگار روزنامه های اطلاعات و کیهان در دهه های 40 و 50 شامل بریده های روزنامه ها ،عکس ها و برخی اسناد قدیمی است و همچنین تکه های سفال و برخی از آثاری تاریخی که از خود منطقه بدست آمده به همراه آثار دیگر هنرمندان در معرض نمایش واقع شده است.

سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره نیز در جمع میهمانان حاضر در این موزه ضمن تقدیر از زحمات شایسته و بایسته خانواده مخلص در جهت جمع آوری این آثار تاریخی به فراهم نمودن مکانی امن برای گردشگران ، مسافرین و حفظ این آثار تأکید نمود.

وی افزود: شهرستان چایپاره به عنوان یک منطقه گردشگری با توجه به تاریخ غنی و وجود آثار هنری و مناظر طبیعی می تواند در جذب گردشگران و فرهنگ سازی و بروز مفاخر ارزشمند نقش بسزایی ایفا کند.

لازم به ذکر هست این مکان با مبلغی بالغ بر 5 میلیارد ریال طراحی شده و آثار موجود در این فضا فقط جنبه هنری دارد . این فضای بسیار جذاب آماده پذیرایی از 35 نفر میهمان با غذاهای سنتی می باشد .