بیست و هفتمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان چایپاره برگزار شد.

سرپرست فرمانداری چایپاره: باتوجه به کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در شهرستان نسبت به روزهای گذشته، خواستار جدی‌تر شدن نظارت‌ها شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره بیست و ششمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان باموضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی در راستای اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت الزام به اجرای پروتکلهای بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به ریاست امینی سرپرست فرمانداری شهرستان باحضور اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنا به این گزارش امینی سرپرست فرمانداری چایپاره با قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی مدافعان سلامت و دستگاه‌های مسئول در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، وهمچنین اجرای طرح شهید سلیمانی و اقدامات بسیار خوب آن در کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا گفت: با توجه به افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا، و تغییر وضعیت شهرستان از آبی به زرد و همچنین با اشاره به کاهش توجه مردم به استفاده از ماسک اظهار داشت: هرگونه سهل انگاری  و بی‌توجهی به رعایت شیوه‌نامه‌بهداشتی، احتمال افزایش آمار ابتلا و مرگ و میر را به دنبال خواهد داشت.

امینی در ادامه گفت : در آستانه سال جدید قرار داریم و طبیعی است که مراجعات مردم به مراکز خرید افزایش یابد در این خصوص نیز باید برنامه ریزی کرد تا از تجمعات جلوگیری شودوی گفت: اگر شیوه نامه های بهداشتی رعایت نشود و از تجمعات جلوگیری نکنیم با موج چهارم کرونا با شدت بیشتری مواجه خواهیم بود.

درادامه جهت جلوگیری از ضرروارده به اصناف و بویژه دامداران و ورود شهرستان به وضعیت قرمز از شهرداری و اداره بهداشت و درمان ودامپزشکی خواست نظارتهای خود را بصورت مستمردرمیدان دواب ادامه دهند.