جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با محوریت شهرستان ارومیه به ریاست محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی برگزار شد

استاندار آذربایجان غربی: مدیران استان به دنبال جذب اعتبارات ملی، باشند/ خدمات دولت به اطلاع مردم برسد / مدیریت زمان در اجرای پروژه های عمرانی مورد توجه قرار گیرد

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه مدیران به دنبال جذب اعتبار ملی باشند، گفت: برای جذب اعتبارات ملی، از ظرفیت های مختلف جهت دفاع از حق مردم استان استفاده شود.

محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با محوریت شهرستان ارومیه برگزار شد ، با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی خدمات و اقدامات یک سال اخیر دولت و آگاهی مردم از خدمات دولت در آذربایجان غربی، افزود: مدیران استان از تمامی ضرورت های رسانه ای استان از جمله صدا و سیما ، خبرگزاری‌ها و مطبوعات برای اطلاع رسانی و آگاهی مردم از عملکرد و خدمات دولت در بخش‌های مختلف استفاده کنند. وی با تاکید بر همت بیشتر مدیران استان برای جذب اعتبارات سال 1400 در مدت یک ماه باقی مانده گفت: مدیران دستگاه های اجرایی با استفاده از اختیارات قانونی و همراهی نمایندگان مجلس تلاش کنند در مدت قانوتی باقی مانده تمامی اعتبارات تعیین شده را جذب کنند و کوتاهی دستگاهها در این امر پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به اینکه 89 درصد اعتبارات کشور در سطح ملی توزیع می شود، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی در کنار جذب اعتبارات استانی به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند ، و بادحذب این اعتبارات های از حق مردم استان در سطح ملی دفاع کنند‌.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر ریل گذاری مسیر توسعه استان توسط دستگاههای متولی، افزود: با استفاده از پیشنهادات نخبگان و اهتمام دستگاهها و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی جهت بهره بردن از ظرفیت های قانونی، مسیر توسعه استان هموار می شود.

معتمدیان بر جذب اعتبارات مصوب سفر اخیر ریاست جمهوری به استان نیز تاکید کرده و یادآور شد: تعهد بانک ها به پرداخت 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات از جمله برکات سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی است که باید با پیگیری های مستمر و ارائه طرح ها ایت تسهیلات نیز جذب شود.

وی همچنین به اختصاص 20 هزار میلیارد تومان به پروژه های توسعه ای استان در این سفر اشاره کرده و افزود: دستگاهها با اهتمام جدی در استان و پیگیری در سطح ملی از وزارتخانه ها و نهادهای ملی، تلاش کنند بیشترین استفاده را از مصوبات سفر ریاست جمهوری داشته باشند.

معتمدیان در ادامه با تاکید بر روانسازی اجرا و اتمام پروژه ها توسط دستگاههای مختلف، افزود: در ساختارها، عملکرد و رویه دستگاهها و کارشناسان مربوطه جهت تسریع و روانسازی اجرای پروژه ها بازنگری شود.

وی در پایان با درخواست از دستگاههای نظارتی و بازرسی جهت کمک به تسریع در روند اجرای پروژه ها در استان، گفت: دستگاههای دولتی نیز در اجرای پروژه ها مدیریت زمان داشته باشند تا زمان طلایی برای اجرای طرح ها از دست نرود.

 

 استاندار آذربایجان غربی: 176 مصوبه برای پیشرفت و آبادانی شهرستان ارومیه تصویب شد / شاخص های توسعه در سطح شهرستان ارومیه ارتقاء می یابد

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر به بخش های شهرستان ارومیه با همراهی نمایندگان مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان و بازدید میدانی و دیدار چهره به چهره با مردم گفت: مسائل و مشکلات شهرستان ارومیه بصورت کارشناسی در حوزه های مختلف احصاء شده و با برگزاری جلسات کارشناسی، پیش مصوباتی در این خصوص تصویب شده بود.

محمدصادق معتمدیان در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با محوریت شهرستان ارومیه و در گفتگو با خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز، 176 مصوبه برای پیشرفت و آبادانی شهرستان ارومیه نهایی شد که 152 مصوبه عمرانی و 24 مصوبه نیز اقتصادی می باشد.

وی با تاکید بر ارتقای شاخص های توسعه در سطح شهرستان و بخصوص در روستاها و مناطق محروم، خاطرنشان کرد: پروژه های اولویت دار و عمرانی شهرستان ارومیه در حوزه های مدیریت شهری، زیرساخت های روستایی، آموزشی، ورزشی، آبرسانی، فاضلاب شهری و ... امروز بررسی و به تصویب رسید.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به مصوبات اقتصادی درخصوص شهرستان ارومیه، افزود: با توجه به ظرفیت های خوب شهرستان در حوزه اقتصادی، تسریع روند ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سرو - ارومیه در پی طی مراحل اداری، قانونی و جانمایی، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

معتمدیان در پایان با تاکید بر ضرورت شناسایی فرصت های شغلی جهت حمایت و ارائه تسهیلات، اضافه کرد: طرح هایی در حوزه های تجارت مرزی، فرآوری محصولات استراتژیک چون سیب، توسعه صنایع دستی و کشت گلخانه ای و ... در جلسه امروز بررسی و مصوباتی در این خصوص تصویب شد.