سی و ششمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شهرستان چایپاره برگزار شد.

  بنا به این گزارش امینی فرماندار شهرستان: ضمن قدردانی از همراهی اصناف و کسبه در اجرای محدودیت ها و کادر پزشکی از وضعیت شدید و حاد بیماری کرونا در سطح شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت، با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و افزایش قابل توجه بیماران و فوت شدگان در بیمارستانهای استان و همچنین شیوع ویروس جهش یافته هندی در یکی از شهرهای همجوار ، توصیه می شود از هرگونه دورهمی و هم نشینی و تجمع خانوادگی خودداری فرمایید.

رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه کرونا شهرستان درادامه  از تلاشهای خستگی ناپذیر مدافعان سلامت دربرنامه کنترل، پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، وضعیت شهرستان را نسبت به شهرستانهای استان خوب ارزیابی نمود و خواستار ادامه این روند و نظارت بیشتر در جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی شد.

 وی در ادامه کلیه آیین نامه ها و دستورات اعلام شده در ستاد ملی کرونا بلااستثناء باید در همه ادارات و مراکز عمومی اجرایی شود و در صورت عدم اجرا و به خطر انداختن جان مردم برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

 فرماندار شهرستان چایپاره اظهار کرد:

در ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوب شده که برای برگشت نخوردن چک‌های اصناف در بانک‌ها تا ۲۰ اردیبهشت اجرائیات قضایی معلق میشود.

وی افزود: ستاد ملی کرونا درباره چک‌های برگشتی تصمیم گرفت برای بازه زمانی اول اردیبهشت تا ۲۰ اردیبهشت ماه تنفسی به همه مبادلات با چک بدهد و بانک‌ها و موسسات اعتباری از صدور گواهی عدم پرداخت چک اجتناب کنند.

 ایشان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تسلیت به مناسبت شهادت مولا علی (ع) محضر مردم شریف و مومن شهرستان گفتند، شب های قدر در فضای باز با ظرفیت محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.