پنجمین نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی روز دوشنبه مورخه 98/04/17 پنجمین نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان چایپاره با موضوع بررسی مسائل و مشکلات دهیاران در حوزه جابجایی تیرهای برق و کار آفرینی  با موضوع یک روستا یک محصول در محیط های روستایی در محل بخشداری برگزار گردید.

در این جلسه آقای محمدزاده رئیس اداره برق با اشاره به نحوه صرفه جویی در مصرف برق برای جلوگیری از قعطی و همچنین لزوم برخورد دهیاران با ساخت وسازهای غیر مجاز در روستاها اعلام داشتند که لیستی کلی از تعداد تیرهای برق که در سطح شهرستان نیاز به جابجایی دارند تهیه و جهت تامین اعتبار لازم به اداره کل فرستاده شده است.

در ادامه عبدالله زاده رئیس صندوق کار آفرینی اعلام داشتند که هدف این صندوق ریشه کنی بیکاری در سطح روستاها و ایجاد اشتغال پایدار خانگی می باشد که این صندوق در نظر دارد در سطح شهرستان روستاهایی که دارای ظرفیت های بالقوه هستند را برای اجرای دو طرح یک روستا - یک محصول و طرح روستای بدون بیکار معرفی نمایند.

در این جلسه خانم کریم زاده کار آفرین نمونه شهرستان افزود که بنده حاضرم بصورت رایگان به متقاضیان در خصوص راه اندازی طرح اشتغال یک روستا - یک محصول مشورت داده و حمایت کنم.

در خاتمه دانیالی بخشدار بخش مرکزی شهرستان چایپاره اعلام نمود همه دهیاران نقاط قوت و ظرفیت های بالقوه روستاهای خود را شناسایی و در اسرع وقت طرح توجیهی  یک روستا - یک محصول را با همکاری و مشورت صندوق کار آفرینی و امید شهرستان و کار آفرینان و کارشناسان حوزه اشتغال آماده و به بخشداری ارسال نمایند.

بخشدار مرکزی با اشاره به مصرف بالای انرژی بویژه انرژی برق در کشورمان خواستار همکاری دهیاران با اداره برق شهرستان در جهت کنترل و صرفه جویی  مصرف برق شدند.