تعامل و هم افزایی منجر به پیشرفت و آبادانی آذربایجان غربی می شود

استاندار آذربایجان غربی: تعامل و هم افزایی منجر به پیشرفت و آبادانی آذربایجان غربی می شود / سرمایه گذاری و رفع موانع تولید از اولویت های اصلی استان است / از تمامی ظرفیت ها برای توسعه مناطق محروم استفاده می شود / دولت با تمام توان در مسیر نجات دریاچه ارومیه گام بر می دارد

استاندار آذربایجان غربی گفت: تداوم تعامل و هم افزایی بین ارکان و دستگاههای مختلف استان با ادارات دولتی، پیشرفت و آبادانی را برای آذربایجان غربی به ارمغان خواهد آورد.

محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای اداری استان با اشاره به ریل گذاری های خوبی که سال گذشته در سطح آذربایجان غربی انجام شد، افزود: مشکلات به جا مانده از سال گذشته با تعامل و همکاری رفع شده و سال جاری، سال پرکاری برای دستگاههای مختلف استان خواهد بود.

وی با اشاره به تشکیل شورای راهبری شعار سال در آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری و رفع موانع تولید از اولویت های اصلی استان بوده و با جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی، شاهد رونق اشتغال زایی، رشد اقتصادی و کاهش تورم در آذربایجان غربی خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی به نرخ بالای تورم در استان نیز اشاره کرده و افزود: کنترل تورم نیازمند مدیریت ویژه بوده و باید گردش سرمایه در بخش های غیرمولد که اثرات جبران ناپذیری بر اقتصاد استان دارد، در سال جاری با قدرت به سمت افزایش رشد تولید، احیای واحدهای نیمه راکد و راکد و کنترل نقدینگی هدایت شود.

معتمدیان همچنین اجرای کامل مصوبات سفر ریاست جمهوری و سفرهای شهرستانی را از اولویت های استان برشمرده و تصریح کرد: نظارت میدانی بر عملکرد دستگاههای مختلف تداوم یافته و رفع موانع خدمت به مردم و اصلاح امور در این بازرسی ها دنبال می شود.

وی در ادامه با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاههای مختلف جهت تحقق برنامه های نظام و دولت، افزود: سرعت بخشی و شتاب بخشی به اجرای برنامه ها در دستور کار بوده و در این راستا نارضایتی از عملکرد برخی مدیران در پایان سال گذشته منجر به برکناری آنها شد.

استاندار آذربایجان غربی به استفاده از تمامی ظرفیت ها برای توسعه مناطق کمتر برخوردار نیز اشاره کرده و یادآور شد: در راستای محرومیت زدایی و توجه به مناطق محروم و بهبود شاخص های توسعه، 5 محور اصلی جهاد آبرسانی، نهضت مدرسه سازی، احیای راه های روستایی، ارتقای بهداشت و نهضت گازرسانی در سال جاری مورد توجه خواهد بود.

معتمدیان همچنین به استفاده از ظرفیت های حوزه هایی چون معدن و کشاورزی تاکید کرده و افزود: در سال گذشته شاهد کاهش نرخ بیکاری در سه فصل پیاپی بودیم که نتیجه عملکرد مثبت تیم اقتصادی استان بود.

وی در ادامه با اعلام اینکه اجرای پروژه های بزرگی در سال جدید در برنامه کاری استان خواهد بود، اضافه کرد: بسته اقتصادی ویژه ای در شورای راهبری شعار سال در آذربایجان غربی تهیه و تکالیف دستگاههای مختلف در آن مشخص خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی در پایان به ساماندهی مرزهای استان و وضعیت دریاچه ارومیه اشاره کرده و افزود: احیای دریاچه ارومیه از مطالبات جدی مردم بوده و دولت با تمام توان در مسیر نجات این دریاچه گام بر می دارد.