جلسه ترویج فرهنگ ایثارو شهادت درشهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره جلسه ترویج فرهنگ ایثارو شهادت به ریاست دکتر محمدی ایروانلو فرماندارشهرستان وباحضور حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی امام جمعه ؛ مدیرکل بنیادشهید وامورایثارگران آذربایجانغربی و اعضای شورای اداری شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنا به این گزارش دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان گرامیداشت یاد شهدا را ضامن سلامت فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت امنیت واقتداروصلابت نظام وکشورمرهون خون شهداست.

 ایشان باتاکیدبر نامگذاری معابر وکوچه های شهر بنام شهیدان گفت : پاسداشت شهید و شهادت یک وظیفه همگانی است و باید فرهنگ ایثار وشهادت  درجامعه ترویج پیدا کند چنانچه مقام معظم رهبری می فرمایند: "زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست

درادامه حجت الاسلام جمشیدی گفت: در این بازه زمانی که در حال نبرد فرهنگی هستیم، تنها سلاح کارساز در مقابله با تهاجم فرهنگی و حفظ نسل جوان توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ادامه راه پرافتخار شهدا است.

ایشان درادامه گفت: وظیفه ی ماست  که از ایثارگران و خانواده شهدا قدردانی کنیم و این امر فریضه ای همیشگی است هر شهید پرچمی برای استقلال و شرف این ملت است

در ادامه مدیرکل بنیادشهید وامورایثارگران استان به ضرورت حفظ و نگهداری شان و جایگاه خانواده معظم شهداء و ایثارگران در سطح ادارات شهرستان اشاره کرده و سرکشی های مستمر به خانواده شهدا و ایثارگران   را از برنامه هائی برشمرد که میبایست به طور منظم با همکاری دستگاههای دولتی انجام شود .   

وی بابیان اینکه: ملاقات و سرکشی مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها یک دیدار ساده نیست، بلکه هدف رسیدگی و برطرف کردن مشکلات خانواده های ایثارگر و شهداست.

همچنین در این دیدارها پس از بررسی های لازم، مشکلات خانواده ها استخراج و با برنامه ریزی و راهکارهای عملی نسبت به برطرف کردن آن اقدام عملی خواهیم کرد.