دیدار و گفتگوی معاون مدیر کل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان آذربایجان غربی با فرماندار شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره؛ صبح امروز پیری معاون مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی به همراه هیأت همراه و رییس کمیته امداد شهرستان با حضور در دفتر سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره ضمن دیدار ، به گفتگو پرداختند.

معاون مدیر کل کمیته امداد امام‌خمینی (ره) استان آذربایجان غربی ضمن اشاره به تاثیر مثبت مراکز نیکوکاری، گفت: فعالیت‌های خودجوش مراکز نیکوکاری در ترویج فرهنگ خیر و احسان، تقویت بعد مردمی خدمت‌رسانی به نیازمندان، در هدفمندسازی فعالیت‌ها و هم‌افزایی در منابع موردنیاز برای خدمت‌رسانی بسیار موثر بوده است

وی ادامه داد با توجه به ظرفیت بالای افراد تحت پوشش در این حوزه کمک‌های مومنانه نقش این مراکز عظیم را در ارتقاء کارکردهای دستگاه‌های مختلف نمایان کرده است.

پیری معاون مدیر کل کمیته امداد استان افزایش میزان کمک‌های مردمی در استان را نشان از حُسن اعتماد مردم و نیکوکاران به این مراکز دانست و در واقع این مراکز را بازوان پرتوان و تشکل‌های مردمی مکمل فعالیت‌های کمیته امداد عنوان کرد.

فرماندار شهرستان چایپاره نیز در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های مجموعه کمیته امداد با اشاره به فعالیت‌های این نهاد مردمی در توانمندی و خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت، بیان کرد: بهترین راهکار برای مقابله با فقر، توانمندی خانواده‌های نیازمند و توانمندی اقتصادی و فرهنگی آنهاست که بسیاری از مشکلات مددجویان را برطرف و از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می کند.

وی افزود تدوین و پیشبرد شیوه های نوین نظارت بر جلب و جذب مشارکت های مردمی، استفاده از ظرفیت نیکوکاران و بررسی نقاط قوت و ضعف روش های موجود با هدف مرتفع نمودن مشکلات نیازمندان و محرومان بایستی تقویت شود.