آئین تجلیل از مهندسین حوزه جهاد کشاورزی شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان چایپاره؛ پیش از ظهر پنجشنبه 1401/12/4 با حضور فرماندار چایپاره ، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، مدیر جهاد کشاورزی و جمعی از مهندسین حوزه جهاد کشاورزی مراسم گرامیداشت روز مهندس در سالن جهاد کشاورزی برگزار شد.

فرماندار شهرستان چایپاره در آئین تجلیل از مهندسین جهاد کشاورزی ضمن تبریک روز مهندس گفت: استفاده از ظرفیت جهاد کشاورزی و ظرفیت مهندسین کشاورزی در حوزه تقویت تولید در حوزه کشاورزی قطعاً منجر به جهش تولید می‌شود و آثار و برکات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

شکورزاده ادامه داد : شهرستان چایپاره با توجه به پتانسیل بالا در بحث کشاورزی و دامداری با 40 درصد از ظرفیت اشتغال زایی توانسته به یکی از شهرستان های پیشرو دراین زمینه تبدیل شود.

وی اضافه کرد:پایاب سد آغچای توانسته کمک بسزایی در تقویت پتانسیل های کشاورزی ایجاد کند که لازمه آن تعیین الگوی کشت مناسب و مراقبت در هدر رفت آب و استفاده بهینه از این نعمت خدادادی است

فرماندار چایپاره با بیان اینکه شاهد افزایش رشد 55 درصدی در بحث کشت گندم نسبت به سال گذشته هستیم گفت: شهرستان چایپاره با مدیریت مناسب اولین شهرستان استان در بحث کشت گندم است که امیدوارم امسال نیز در طرح نهضت ملی کشت گلخانه ای که تأکید مقام عالی استان هست بتوانیم با ارائه تسهیلات لازم و حمایت همه جانبه به یکی از شهرستان موفق در این حوزه تبدیل شویم.

مقام عالی دولت در ادامه افزود : در دهه فجر امسال نیز شاهد افتتاح چند طرح موفق در صنعت کشت گلخانه ای بودیم و آماده ارائه هر گونه تسهیلات به گلخانه های کوچک مقیاس به متراژ 100 الی 150 متر هستیم.

سرهنگ ابراهیم علیزاده جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چایپاره در این جلسه با اشاره به اهداف اصلی بسیج مهندسین کشاورزی اظهار داشت : بسیج همیشه با مردم و در کنار مردم خواهد بود تا در پیشبرد اهداف و توسعه شهرستان نقش اساسی خود را ایفا نمایند.

شرافتین دوغرال سرمایه گذار بخش گلخانه های بزرگ و کوچک مقیاس هدلینگ از ترکیه که به عنوان میهمان ویژه در این مراسم حضور داشتند گفت:شهرستان چایپاره با وجود آب و خاک مساعد می تواند با استفاده از ظرفیت های خود شهرستان و توسعه اراضی به یکی از شهرستان های نمونه در بحث کشت گلخانه ای تبدیل شود .

در پایان این مراسم با اهداء لوح سپاس از زحمات و تلاش های ارزنده مهندسین جهاد کشاورزی شهرستان تجلیل شد.