آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره؛ آیین نکوداشت خدمات داوطبانه جمعیت هلال احمر به ریاست سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره و با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان و داوطلبان هلال احمر شهرستان چایپاره در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

سعید شکورزاده فرماندار شهرستان.چایپاره پیش از ظهر امروز 17 آذرماه 1401 در این آیین ، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت روز جهانی داوطلب ، با اشاره به اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر گفت: نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر که با ایده کمک بی‌طرفانه به مجروحان جنگی شکل گرفته و  با پشتوانه ملی و بین‌المللی خود تلاش می‌کند تا رنج را در هر کجای جهان التیام بخشد و از آن جلوگیری کند.

وی ادامه داد این نهضت هیچگونه جهت‌گیری نسبت به ملیت، نژاد، عقیده مذهبی، طبقه یا عقاید سیاسی ندارد و تنها تلاش می‌کند تا با توجه به نیاز افراد، رنج ایشان را التیام بخشد و موارد حیاتی‌تر را ترجیح دهد.

مقام عالی دولت هدف این نهضت را محافظت از جان و سلامتی نوع بشر و تضمین کرامت آن عنوان کرد و افزود : با درک متقابل، دوستی و  همکاری این نهضت توانسته صلح پایدار را در میان ملت‌ها ترویج دهد.

وی به اجر معنوی فعالیت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: داوطلبان هلال احمر با حس انسان‌ دوستی و کمک به هم نوع در حوادث گوناگون حضور می یابند و جان خود را برای کمک به دیگران به خطر می‌اندازند که در واقع در آخرت از جایگاه و موقعیت ممتازی برخوردار خواهند بود.

فرماندار شهرستان چایپاره در ادامه گفت : یکی از ارکان تحقق رسالت های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جذب و نگهداری نیروی انسانی داوطلب و کارآمد است که لازم است در این راستا با استفاده از ابزارهای تشویقی،  ابزارهای فنی ارتباطات و تبلیغات، ابزارهای اطلاع رسانی، توجه به روابط انسانی ، متغیرهای مربوط به بخش نگهداری ،  فرهنگ سازمانی، مدیریت منابع انسانی، مشارکت و کار تیمی، وظایف مدیریت و رهبری، انگیزش و ... تدابیری اندیشیده شود تا این مهم به نحو مطلوبی تحقق یابد.

در پایان با اهداء لوح سپاس و هدایایی از داوطلبان و خیرین فعال و برتر هلال احمر چایپاره که به صورت مستمر با جمعیت هلال احمر همکاری داشته اند و در برنامه های متعدد شرکت کرده بودند ، تجلیل به عمل آمد