دومین جلسه کارگروه ارتقاء امنیت اجتماعی در شهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره دومین جلسه کارگروه ارتقاء امنیت اجتماعی به ریاست دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان  با دستور کار ارزیابی  تصمیمات اتخاذ شده در  مبارزه با کرونا و  بررسی راه های پیشگیری از حوادث مراسم چهارشنبه سوری و پیشگیری از تجمعات مربوطه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 ،دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ضمن تبیین و تحلیل ابعاد و تبعات شیوع کرونا ویروس در جهان، ایران و شهرستان، و بررسی ابعاد اکوسیستمی و اکولوژی انسانی متاثر از آن بر جمعیت شهری و روستایی شهرستان، به بیان سیاست ها، دستورالعمل ها و ابلاغیه های استانی و کشوری در این خصوص پرداختند.

دکتر محمدی در ادامه، با بیان اینکه حجم و درصد بیشتری از کارهای مقتضی پیشگیری از کرونا بر رویکرد فرهنگی، نرم، مردمی و اجتماعی استوار است، ضمن تقدیر و تشکر از دفتر امور اجتماعی فرمانداری در راهبری کمپین مردمی پیشگیری و مبارزه با کرونا و تقدیر و تشکر ویژه از بانیان و متولیان راه اندازی کمپین مذکور، بر پیوستن عموم شهروندان و مسئولین به کمپین مردمی تاکید نموده و رعایت اصول بهداشتی فردی، اجتناب از تجمعات و حضور در اماکن عمومی، تعطیلی داوطلبانه بازار توسط بازاریان عزیز، محدودیت و کاهش سفرهای غیر ضرور، نه گفتن به مسافرت عید نوروز و در خانه ماندن،  رعایت فاصله بین فردی در تعاملات، رعایت اصول و دستورالعمل های ابلاغی و منتشره توسط مراجع موثق از جمله شبکه بهداشت و درمان را از راه کارهای اصلی قطع چرخه ویروس کرونا دانسته و بر عنایت آنها توسط اقشار مختلف مردم تاکید کردند.

  درادامه ارزیابی و سنجش تصمیمات ستاد شهرستانی پیشگیری از شیوع کرونا  در حوزه های مختلف به شرح موارد فوق مورد بررسی قرار گرفت (۱.  طرح پایش و غربالگری جمعیت ورودی به شهرستان در چهار ورودی موجود۲. تعطیلی قلیان سراها، میدان دواب، هفته بازار، ۳. ضدعفونی معابر و خیابان ها در شهر و روستاهای شهرستان، ۴. راه اندازی کمپین مردمی پیشگیری و مبارزه با کرونا توسط جوانان عزیز دواطلب شهرستان، ۵. تعطیلی دواطلب مغازه های اتحادیه محترم زرگران و برخی از صنوف ۶.  طرح بازرسی از واحدهای صنفی نانوایی،  پمپ بنزین ها، فروشگاه ها و بازار در رعایت اصول بهداشتی و فردی مرتبط با پیشگیری از کرونا، ۷. پیگیری و تهیه لوازم و ملزومات بهداشتی و درمانی و محلول های ضدعفونی بر پایه الکل توسط دستگاه های مربوطه و خیرین محترم در حد امکان با توجه به محدودیت های موجود در این خصوص)