برگزاری جلسه میز ملی توسعه صادرات سیب درختی کشور به ریاست کرمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی

توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی راهکار کاهش ضایعات کشاورزی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و توجه به تولید محصولات مختلف از سیب درختی راهکاری برای کاهش ضایعات کشاورزی و افزایش درامد کشاورزان است.

جواد کرمی در جلسه میز ملی توسعه صادرات سیب درختی که در اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، افزود: بهره گیری از شرکت های دانش بنیان می تواند در افزایش تولید محصولات متنوع از محصول سیب درختی مطلوب باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، کشاورزی سنتی را چالشی برای استان بیان کرد و ادامه داد: با توجه به بالا بودن اشتغالزایی در این بخش توجه به رفع چالش ها در این حوزه باید بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سیب کشور در آذربایجان غربی تولید می شود افزود: ضرورت توجه به محصولات کشاورزی و اشتغال ایجاد شده در این حوزه بیشتر از سایر بخشهاست.

معاون استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه لازم است از ظرفیت مرزها برای توسعه صادرات سیب استفاده می شود ادامه داد: استان آذربایجان غربی به واسطه هم مرز بودم با سه کشور بهترین فرصت برای شناسایی بازار هدف و توسعه صادرات سیب را دارد که باید از این فرصت برای توسعه استان استفاده کرد.

کرمی بیان کرد: با راه اندازی مرز "کیله" سردشت می توان بازارهای بیشتری را به لیست بازارهای هدف صادراتی اضافه کرد.