چهارمین نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان چایپاره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره ؛جلسه شورای مشورتی دهیاران بخش مرکزی به ریاست فرماندار و با حضور معاون فرماندار و سرپرست بخشدارمرکزی و جمعی از مدیران و روسای ادارات و نهادها  و دهیاران بخش مرکزی شهرستان با هدف بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 فرماندار شهرستان در این نشست اظهار داشتند دهیاران اولین شخص ومسئول اجرایی، عمرانی روستا با دههاوظیفه گوناگون در حوزه های مختلف توأم با اختیارات و ظرفیت های قانونی قابل توجه در جهت ساماندهی امور عمومی روستا هستند.

فرماندار خاطر نشان کرد بخشی از مسئولیت عملی دهیاران تحقق فرهنگ سازمانی، اداری و قانونی و ترویج روحیه مطالبه گری عمومی بر همین مبناست، کلیدواژه اغلب مباحث جلسات شهرستان به نوعی با تکالیف دهیاران ارتباط پیدا می کند و این نشان از اهمیت و گستردگی و تنوع شرح وظایف دهیاری ها دارد.

لازم به ذکر هست در این نشست موضوعاتی نظیر مقاوم سازی واحد های مسکونی ، تکمیل طرح هادی روستا ها، لکه گیری راه های روستایی، آسفالت راه های روستایی، ساخت و ساز های غیر مجاز،مشکلات زیست محیطی ، توزیع عادلانه نهاده های دامی و اقلام از سوی جهاد کشاورزی ،تداخلات اراضی، واگذاری مساکن به محرومین،لایروبی مسیل ها،از سوی دهیاران مطرح و مورد بحث تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

▪️در پایان با اهدای لوح سپاس از دهیاران بخش مرکزی و برخی از مسئولین تجلیل به عمل آمد.