نشست خبری فرماندار بااصحاب رسانه در شهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره  نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان در خصوص آخرین اقدامات ستاد پشیگیری  از شیوع ومبارزه بابیماری کرونا به ریاست دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان و جمعی از خبرنگاران شهرستان درسالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش دکتر محمدی ایروانلو فرماندارشهرستان باتبیین وتشریح اقدامات ستاد پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا در چایپاره  گفت : برای جلوگیری از ورود افراد ناقل، مراقبت  از شهروندان، پیشگیری از انتقال و در صورت لزوم ،قرنطینه افراد مبتلا به کرونا برنامه ریزی شده است.

ایشان ضمن تقدیر از فعالیت دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان، گفت: در راستای تصمیم سازی های ستاد شهرداری اقدام به پاکسازی و ضد عفونی اماکن و معابر عمومی کرده است

وی درادامه گفت: با رعایت بهداشت فردی، پرهیز از حضور در تجمعات، ماندن در خانه و اجرای دستورات بهداشتی هفته پیش رو را که به گفته وزیر بهداشت و درمان "پیک صعودی بیماری کرونا ویروس" است را پشت سر بگذاریم.

وی همچنین با اشاره به کمبود مواد ضدعفونی کننده در شهرستان گفت: پی گیر مطالبات بر حق  مردم هستیم و تامین کالاهای بهداشتی مورد نیاز مردم را با توجه به واردات کالاهای بهداشتی و افزایش تولیدکارخانه ها، طی  روز های آینده دردست اقدام و اجرا داریم

ایشان دربخش دیگری ازسخنان خود ازتعطیلی قلیانسراها؛ میادین دواب وهفته بازار ؛ تالارها؛ممنوعیت برگزاری مجالس درمساجدو اماکن ورزشی شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در راستای اقدامات پیشگیرانه در مقابل شیوع بیماری کرونا مراکز یاد شده تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

محمدی ایروانلو در ارتباط با ممانعت از ورود خودروهای غیربومی به شهرستان گفت :از نظر قانونی امکان ممنوعیت ورود خودروها به شهرستان وجود ندارد لیکن مقرر شده است راههای ارتباطی شهرستان تحت شدیدترین کنترل ها  قرار گیرد .بطوریکه چهار ایستگاه بازرسی وتب سنجی در محورهای سه راهی قره ضیاالدین ،چالدران ؛حمزیان و حاجیلار مستقر خواهند بود. دراین ایستگاهها از ورود افراد غیر بومی مشکوک به کرونا ممانعت شده و افراد بومی مشکوک به کرونا جهت بررسی واقدام لازم به نهاد بهداشت ودرمان شهرستان هدایت خواهند شد .

وی درادامه گفت درصورتیکه افراد مشکوک به کرونا به تذکرات شبکه بهداشت و درمان  برای قرنطینه خانگی را رعایت نکنند به اجبار به محل های تعیین شده جهت قرنطینه اجباری انتقال داده خواهند شد.

فرماندار چایپاره درادامه به تدابیر وابلاغ دستورالعمل ها به فروشگاههای زنجیره ای شهرستان وجایگاههای پمپ بنزین اشاره نموده وگفت ادارات صمت وشرکت نفت مسئولیت نظارت واجرای این مصوبات رادارند.

دکتر محمدی درادامه مباحث مربوط به کرونا در شهرستان ضمن تایید مشکلات اقتصادی ومعیشتی اصناف از بازاریان خصوصا البسه فروشان خواست درجهت منفعت جمعی وتضمین سلامت شهروندان به تعطیلی کوتاه مدت واحدهای کسبی خود اقدام نمایند.

در ادامه اصحاب رسانه ضمن بیان دغدغه و مشکلات مردم , خواسته های آنها را به مقام عالی دولت درشهرستان رساندند.