استاندار آذربایجان غربی:

بیش از 23 هزار چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده است

بیش از 23 هزار چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده است
محمدصادق معتمدیان امشب در گفتگو با بخش خبر شبکه یک سیما، از راه اندازی بیش از 50 اردوگاه با تمامی امکانات برای اسکان اضطراری زلزله زدگان خوی خبر داده و افزود: ظرفیت این اردوگاهها حدود 90 هزار نفر بوده و تاکنون بیش از 23 هزار چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده است.

وی همچنین گستردگی زلزله اخیر و پس لرزه های متعدد را عامل نگرانی مردم منطقه معرفی کرده و ادامه داد: با راه اندازی اردوگاههای جدید به دنبال اسکان حداکثری مردم در مناطق زلزله زده هستیم.

استاندار آذربایجان غربی به تامین مواد غذایی توسط هلال احمر و نهادهای مختلف نیز اشاره کرده و افزود: 25 هزار بسته غذایی توسط هلال احمر در 72 ساعت گذشته توزیع شده و 50 هزار پرس غذا نیز به صورت روزانه توسط موکب داران پخش می شود.

معتمدیان همچنین بر گسترش خدمات رسانی و اهمیت بازسازی و نوسازی اماکن تخریب شده اشاره کرده و گفت: 130 تیم کارشناس بنیاد مسکن به مناطق روستایی و شهری اعزام شده اند و براساس ارزیابی ها از 12245 واحد مسکونی، 9250 واحد خسارت دیدن که 7500 واحد تعمیری و 1750 واحد نیز تخریب کامل شده اند.

وی در پایان از اتمام ارزیابی ها در 24 ساعت آینده و آغاز آواربرداری از فردا خبر داده و افزود: با تامین اعتبار لازم توسط هیات دولت در هفته آینده، در اسرع وقت احداث و نوسازی واحدهای خسارت دیده آغاز خواهد شد.