جلسه اطلاع رسانی و آگاه سازی صاحبان منازل واقع در حریم و بستر مسیل روستای بسطام

جلسه اطلاع رسانی و آگاه سازی صاحبان  منازل واقع در حریم و بستر مسیل روستای بسطام

در راستای اجرایی نمودن مصوبات شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در خصوص دعوت از مالکان منازل مسکونی روستای بسطام توسط بخشداری و توجیه افراد جهت تخلیه منازل مسکونی خود در مواقع بحرانی، بخشداری با هماهنگی دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای بسطام و با مشارکت مدیران محترم منابع آب و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان روز چهارشنبه مورخه 98/01/28 راس ساعت 6 عصر در جمع مالکان منازل مسکونی واقع در حریم و بستر مسیل در محل مسجد روستای بسطام حضور یافته و نسبت به توجیه و اقداماتی که صاحبان منازل مسکونی باید در مواقع بحرانی انجام دهند اقدام نمود، در این جلسه مهندس باقری مدیر محترم امور آب ابراز داشتند که 54 خانوار در بستر مسیل واقع شدند باید به آزادسازی مسیل اقدام نمایند و اخطاریه های که از طرف مدیریت بحران و اداره هواشناسی ارسال می گردد آمادگی لازم را داشته و نسبت به تخلیه منازل خود اقدام نمایند.                                                                              

در ادامه مهندس عبدالله زاده مدیر محترم بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی اعلام کرد مقدار 2/4 هکتار زمین آماده تغییر و تحول از منابع طبیعی و آبخیزداری برای احداث مسکن در اختیار داریم که خانوارهای واقع در بستر و حریم مسیل می توانند با استفاده از وام مسکن روستایی کم بهره تا سقف 400 میلیون ریال و مبلغ 50 میلیون ریال بلا عوض جهت احداث منزل مسکونی خود اقدام نمایند.                                          

  در پایان آقای دانیالی بخشدار محترم بخش مرکزی با تقدیر و تشکر از زحمات اعضای محترم شورا و دهیار روستا و صاحبان محترم منازل حاضر در جلسه اعلام کرد روستای بسطام یکی از گنجینه های تاریخی شهرستان و استان می باشد، اهمیت این روستا برای شهرستان فوق العاده بالاست . متاسفانه تعدادی از منازل اهالی محترم در مسیل قرار دارد انشاءالله با همکاری شما اهالی محترم با ارگانهای ذیربط شاهد به حداقل رسیدن مسائل و مشکلات در مواقع بحرانی بویژه جاری شدن سیلاب احتمالی باشیم. لازم است اهالی محترم اخطاریه های هواشناسی و مدیریت بحران شهرستان را مد نظر قرار دهند.
بخشدار مرکزی در ادامه افزود انشاءالله در آینده نزدیک طرح آبخیزداری در بالادست روستا اجراء خواهد شد که با احداث و اتمام این طرح بسیاری از مشکلات اهالی در مواقع بحرانی مرتفع و مسیل منتهی به روستا ساماندهی خواهد شد.+