جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با محوریت ترویج کتابخوانی به ریاست سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره و با حضور حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی امام جمعه شهرستان و جمعی از مسولین در سالن کتابخانه مفتح برگزار شد.

فرماندار شهرستان چایپاره در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی:🔻 کتابخوانی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی نقش حائز اهمیتی دارد/ اهمیت کتاب را باید به یک باور تبدیل کنیم / ترویج فرهنگ کتابخوانی و تجلیل از برترین های این حوزه در دستور کار قرار گیرد.

 سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره در ابتدای جلسه، ضمن عرض تسلیت شهادت حادثه تروریستی حرم حضرت احمدبن موسی شاهچراغ بیان داشت: لازم است به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ کتابخوانی در جامعه رونق یابد، چراکه کتاب همیشه یار مهربان بوده و مطالعه باید همواره در دستور کار قرار گیرد و تقویت شود.

وی ادامه داد در ترویج و توسعه کتابخوانی ما مسئولین باید در راه تحقق این مهم فراتر از وظیفه عمل کنیم و به صورت زیرساختی به این اهداف بپردازیم.

شکورزاده با اشاره به اینکه باید در میان نوجوانان و جوانان ایجاد انگیزه کنیم، خاطرنشان کرد: سلامت روحی و روانی جوانان و افراد جامعه با کتاب و کتابخوانی فراهم می شود نه با گشت و گذار در فضای مجازی که فرد با تهاجم اطلاعاتی روبه رو می شود.

حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی امام جمعه شهرستان چایپاره نیز در جلسه فوق اظهار داشت که می بایست تهیه نشریه های دیواری را جز فعالیت های گروهی دانش آموزان قرار دهیم.

وی ادامه داد ، دادن تکالیف سنتی خشک و بی روح جزء از بین بردن وقت دانش آموزان سودی نخواهد داشت که در این راستا بهتر است معلمین تکالیف را طوری سازماندهی کنند که دانش آموزان به صورت گروهی با مطالعه کتاب های مختلف نشریه های دیواری تهیه کنند که این کار انگیزه ای قوی در دانش آموزان برای مطالعه و بررسی کتاب های غیر درسی روزنامه و ..به وجود می آورد.

حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی احیای سنت وقف کتاب و امکانات مورد نیاز پژوهش برای مطالعه و ایجاد قفسه کتاب اختصاصی در ورودی تمامی ادارات بخصوص امکان خصوصی و دیگر اماکن را که زمان انتظار مراجعین طولانی تر هست را امری مهم عنوان کرد.