آیین تجلیل از آزادگان شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره ، همزمان با بیست و ششم مرداد ماه ، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز  به میهن اسلامی ، از آزادگان شهرستان چایپاره با حضور فرماندار ، امام جمعه ، بخشداران ، اعضای شورای تامین و جمعی از مسئولان شهرستان تجلیل شد

فرماندار شهرستان چایپاره :
 آزادگان یادگاران ارزشمند سال‌های سخت و غرور  آفرین هستند/آزادگان اسطوره صبر و استقامت و الگو جامعه هستند.

فرماندار شهرستان چایپاره صبح روز چهارشنبه1401/5/26 طی مراسمی در جمع صمیمی آزادگان شهرستان ضمن تبریک 26مرداد ماه روز صبر استقامت و آرزوی توفیق روز افزون برای این ایثارگران آزاده ، افزود : باید از ظرفیت آزادگان در جامعه و عرصه های مختلف بهره برداری شود.

سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره آزادگان را شیرمردان دربند نامید و افزود : اسرا با استقامت و پایداری و پایمردی خویش ، به بنیانی مرصوص مبدل گشته اند که نه تهدید ابر قدرت ها آنان را به هراس می افکند و نه از محاصره ها و کمبود ها به فغان می آیند .

مقام عالی دولت در شهرستان در ادامه صبر استقامت آزادگان را در دوران هشت سال دفاع مقدس نماد سربلندی و پیروزی نظام جمهوری اسلامی  دانست و اظهار داشت : ایثارگران آزاده با تمامی سختی ها در دوران دفاع مقدس با صبر  و استقامت به اسلام آبرو بخشیده اند .

شکورزاده افزود : آزادگان ، نیروهای ارزشی کشورمان هستند که صبر و استقامت آنها باید برای ما به عنوان کارگزاران نظام الگو باشد.

وی در ادامه  تاکید داشت که بایستی از همراهی و همفکری آزادگان در پیشبرد امور و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که امروزه در جامعه ما نیاز اساسی دارد استفاده کرد.

در این آئین حجت الاسلام جمشیدی امام جمعه شهرستان نیز گفت: آزادگان، گنجینه های ارزشمندی هستند که با ترویج ارزش های اسلامی در طول دوران اسارت خود معلمی گرانقدر برای دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام بودند.

وی با اشاره به اینکه آزادگان آبروی نظام و ملت هستند، گفت: باید نسل جوان و نوجوان انقلاب را با این بازماندگان دوران دفاع مقدس آشنا کنیم که چگونه ماه ها شکنجه ها را تحمل کردند ولی از آرمان هایشان دست نکشیدند

در ادامه آزادگان شهرستان به بیان مشکلات خود در حوزه های واگذاری زمین ، وام مسکن ، حقوق ، معافیت خدمت سربازی برای فرزندان و اشتغال و ...پرداختند

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از 13 نفر از آزادگان سرافراز شهرستان چایپاره تجلیل به عمل آمد .