برگزاری نشست فرمانداران استان به ریاست محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی

برگزاری نشست فرمانداران استان به ریاست محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی
ستاندار آذربایجان غربی: نمی توان با شعار، مشکلات استان و مردم را رفع کرد/ مدیران استان بی منت و شبانه روز در خدمت مردم باشند

استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیران باید با روحیه ای مردمی، شبانه روز و بدون منت در خدمت نظام و مردم باشند.

🔹محمدصادق معتمدیان در گردهمایی مشترک با فرمانداران استان ضمن تاکید بر هماهنگی بیش از پیش مدیران ستادی استانداری و فرمانداران شهرستانها، افزود: نشست های هم اندیشی و همفکری بین مدیران ستادی و استانی دستگاههای مختلف و فرمانداران سطح استان در سال جدید به صورت مستمر جهت رفع مشکلات مناطق مختلف و توسعه متوازن آذربایجان غربی برگزار خواهد شد.

🔹وی برگزاری جلسات محتوایی با برنامه ریزی هدفمند که منتهی به خروجی مشخص شود، را ضروری دانسته و خاطرنشان کرد: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی نظام و دولت در شهرستان ها، مسئولیت ویژه ای در پیشبرد اهداف نظام و دولت و هماهنگی بین ارکان مختلف در حوزه های امنیتی، اقتصادی و عمرانی بر عهده دارند.

🔹استاندار آذربایجان غربی همچنین تغییرات و انتصاب مدیران در سطح استان را در راستای اجرای سیاست های دولت سیزدهم اعلام کرده و افزود: در انتصاب مدیران تلاش شده بیشتر از ظرفیت های استان و چهره های جهادی استفاده شود تا در راستای خدمت به نظام و تامین منافع و مطالبات مردم گام برداریم.

🔹معتمدیان پست های مدیریتی را نیز امانتی از سوی حاکمیت و مردم معرفی کرده و یادآور شد: مدیران منصوب شده براساس صلاحیت های عمومی و تخصصی انتخاب شده اند تا بتوانند در شرایط کنونی با روحیه جهادی و ایثارگری در مسیر رفع مشکلات استان گام های محکمی بردارند.

🔹وی در ادامه با اعلام اینکه نمی توان با شعار، مشکلات استان و مردم را رفع کرد، افزود: مدیران باید با روحیه ای مردمی، شبانه روز و بدون منت در خدمت نظام و مردم باشند تا ضمن حضور در کنار مردم، دستاوردهای ملموسی برای استان داشته باشند. 

استاندار آذربایجان غربی: فرصتی برای آزمون و خطا نداریم/فرمانداران الگوی مدیران در خدمتگزاری به مردم باشند/به صورت جدی پیگیر اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی هستیم

🔶استاندار آذربایجان غربی گفت: استفاده از ظرفیت های بومی، امیدآفرینی در جامعه، بازدیدهای میدانی، نشاط اجتماعی، اعتمادسازی و برنامه ریزی کارشناسانه، در اولویت کاری فرمانداران قرار گیرد.ه

🔹محمدصادق معتمدیان در ادامه گردهمایی مشترک با فرمانداران استان، جلب اعتماد عمومی مردم توسط مدیران را ضروری دانسته و افزود: فرمانداران در خدمتگزاری به مردم باید الگوی دیگر مدیران باشند .

🔹وی در ادامه با تاکید بر نهادینه سازی فرهنگ کار جهادی توسط فرمانداران و مدیران دولتی در جامعه، خاطرنشان کرد: رفع مشکلات مردم و محرومیت زدایی که از سیاست های اصلی دولت سیزدهم بوده و با بسیج امکانات و ظرفیت های استان باید در این مسیر گام برداریم.

🔹استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت توازن در تخصیص اعتبارات به مناطق مختلف استان در راستای محرومیت زدایی، افزود: پیگیر استفاده از ظرفیت نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی در کنار اعتبارات دولتی، جهت توسعه متوازن آذربایجان غربی هستیم.

🔹معتمدیان همچنین بهبود متوازن شاخص های توسعه استان را از اولویت های کاری خود در سفرهای شهرستانی اعلام کرده و یادآور شد: فرمانداران با علم به اینکه فرصتی برای آزمون و خطا نداریم، می توانند با بازدیدهای میدانی و بسیج امکانات شهرستان، سهم بزرگی را در ترمیم شکاف های نابرابری و بی عدالتی در سطح استان داشته باشند.

🔹وی در ادامه با تاکید بر هماهنگی بین دستگاهی و برنامه ریزی علمی توسط استانداری و فرمانداران، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های بومی، امیدآفرینی در جامعه، بازدیدهای میدانی، نشاط اجتماعی، اعتمادسازی و برنامه ریزی کارشناسانه، در اولویت کاری فرمانداران قرار گیرد.

🔹استاندار آذربایجان غربی سفرهای شهرستانی را نیز نقشه راهی برای توسعه هر منطقه قلمداد کرده و افزود: فرمانداران و مدیران مشکلات مردم را در دورترین نقاط استان شناسایی، احصاء و برای رفع آن برنامه ریزی کنند.

🔹معتمدیان در ادامه استفاده از ظرفیت روحانیون، متنفذین، رسانه ها و مطالبه گران اجتماعی و سیاسی را ضروری دانسته و گفت: رسانه ها یک فرصت هستند و فضا برای نقد منصفانه رسانه های شناسنامه دار باز شود؛ اما با رسانه هایی که به دنبال تخریب و اختلاف افکنی بوده و سیاست های دشمن را اجرا می کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

🔹وی جذب سرمایه گذار و برگزاری جلسات مستمر با فعالین اقتصادی جهت توسعه شهرستانها را از دیگر اولویت های فرمانداران اعلام کرده و افزود: به صورت جدی پیگیر اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی هستیم و فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستانها، از نزدیک بر اتمام پروژه ها نظارت داشته باشند. 

 3 / استاندار آذربایجان غربی: رفع مشکلات مردم، اولویت اول مسئولان باشد / از فعالیت های مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم

🔹استاندار آذربایجان غربی گفت: مطالبات مردم در حوزه های مختلف اولویت بندی شده و فرمانداران و مدیران پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

🔹محمدصادق معتمدیان در بخش دیگری از گردهمایی مشترک با فرمانداران استان، سند آمایش سرزمین را نقشه راه توسعه آذربایجان غربی معرفی کرده و افزود: مصوبات در سفرهای شهرستانی براساس مطالبات مردمی و بررسی کارشناسی به تصویب رسیده و اجرای آنها به صورت جدی پیگیری می شود.

🔹وی همچنین توسعه در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... را در سطح استان ضروری دانسته و تاکید کرد: مطالبات مردم در حوزه های مختلف اولویت بندی شده و با یک زمان بندی مشخص برای اجرای مصوبات، فرمانداران و مدیران پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

🔹استاندار آذربایجان غربی در ادامه رفع مشکلات مردم را اولویت اول مسئولان معرفی کرده و افزود: استفاده از ظرفیت مرزها، معادن و حوزه گردشگری بخصوص در مناطق محروم استان، می تواند سهم بزرگی در بهبود شاخص های توسعه آذربایجان غربی و درآمد سرانه مردم داشته باشد.

🔹معتمدیان تعامل حداکثری فرمانداران با روحانیون، نمایندگان مجلس، نخبگان، رسانه ها و چهره های تاثیرگذار در شهرستانها را نیز ضروری دانسته و تصریح کرد: فرمانداران با استفاده از ظرفیت های ملی، استانی و بومی، منابع مورد نیاز برای ریل گذاری توسعه شهرستان ها را تامین کنند.

 🔹استاندار آذربایجان غربی اشتغال آفرینی در سطح استان را از وظایف اصلی فرمانداران و مدیران استانی اعلام کرده و افزود: با شناسایی و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای حوزه های گردشگری، صنایع تبدیلی کشاورزی، خدماتی، معادن و ... می توان گام های بلندی در بخش اشتغال زایی برداشت.

🔹معتمدیان همچنین با تاکید بر حمایت از مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: برنامه ریزی ها باید پایه علمی داشته و سهیم کردن بخش خصوصی، دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان در توسعه استان، از اولویت های اصلی فرمانداران و مدیران استانی باشد.

🔹وی در پایان، اطلاع رسانی شفاف عملکرد و دستاوردهای دولت را ضروری دانسته و افزود: ایجاد شبکه اطلاع رسانی و تبادل نظر بین دستگاهها، روابط عمومی ها و رسانه ها برای آگاهی مردم از عملکرد مدیران استانی، در دستور کار قرار گیرد.