جلسه هماهنگی اعطاء تسهیلات خوداشتغالی خانواده های زندانیان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره؛ صبح امروز 24 آبان ماه 1401در نشستی با حضور رییس حوزه قضایی شهرستان چایپاره ، مسعود انوری مجری طرح های بنیاد برکت در استان آذربایجان غربی ، مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ، رییس بهزیستی شهرستان ، جلسه هماهنگی اعطاء تسهیلات خود اشتغالی بنیاد برکت برای خانواده های زندانیان و زنان بد سرپرست در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار شهرستان چایپاره در این نشست ضمن تقدیر از تلاش های بنیاد برکت و بانک های عامل شهرستان در اعطای تسهیلات تبصره 16 و 18 خود اشتغالی اظهار داشت : استفاده از تجربیات گذشته جهت جلوگیری از انحراف تسهیلات بایستی در دستور کار قرار گیرد وی افزود مسئولین و نهاد های ذیربط باید سمت و سوی مشخص و هدفمند در اشتغال زایی داشته باشد.

مقام عالی دولت در شهرستان در ادامه با اشاره به امیدی آفرینی و تاب آوری در مردم افزود: شهرستان چایپاره ظرفیت های بسیاری دارد و باید با حمایت بنیاد برکت و ارائه طرح ها ، راهکار ها و آموزش های لازم برای اشخاص زمینه های موجود برای مشارکت و ایجاد اشتغال فراهم شود.

وی ادامه داد استفاده از مراکز آموزشی فنی و حرفه ای و جهاد دانشگاهی برای مشاوره و آموزش در اجرای سیاست های دولت سیزدهم برای اشتغال صنعت گلخانه های کوچک مقیاس در روستاها ، پنل های خورشیدی و .. می تواند زمینه ای مناسب در روند حمایتی و اقتصادی جامعه ایجاد کند.

شکورزاده در ادامه با بیان اینکه حمایت از خانواده های زندانیان وظیفه حاکمیتیست گفت : زندانیان و خانواده هایشان به عنوان یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند که در این راستا می طلبد تحت پوشش حمایت های ویژه خاص بنیاد برکت قرار گیرند که لازمه آن است که هم خانواده های زندانیان و کسانی که در کمپ هستند شناسایی و معرفی شوند.

مسعود انوری مدیر عامل طرح های بنیاد برکت در استان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت جذب اعتبارات در سال جاری افزود مسئولین با به کار گیری تمام تلاش خود و دقت در شناسایی افراد جهت معرفی به بنیاد و حمایت برای جذب اعتبار و اجرای پروژه ها اقدام کنند.

وی ادامه داد طرح ها و فرصتهای شغلی پس از معرفی به تسهیلگران بنیاد برکت مورد بررسی قرار می گیرد که در این راستا بنیاد برکت به عنوان نهاد حمایتی تا توانمند شدن مددجویان، زندانیان و ایجاد اشتغال پایدار در کنار آنها خواهند بود.

در ادامه میرحیدر میرنقی زاده رییس حوزه شهرستان چایپاره نیز ضمن تشکر از حمایت های بنیاد برکت از خانواده های زندانیان ، آمادگی دادگستری شهرستان را برای اعلام افراد واجد شرایط برای برخورداری از تسهیلات اشتغالزایی را اعلام داشتند .

 در پایان خضرلو رییس بهزیستی شهرستان با ارائه گزارشی از فعالیت های بهزیستی در حوزه اشتغال در خصوص روش های اجرایی نمودن تفاهم نامه همکاری و افزایش اشتغال خانواده های مددجویان بهزیستی اعلام نمودند