اولین نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی در شهرستان چایپاره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی روز یکشنبه مورخه 99/02/07 اولین نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان چایپاره به ریاست دانیالی بخشدار مرکزی و با حضور دکتر اکبری مدیریت شبکه دامپزشکی، فرجی کارشناس امور بیماریهای واگیردار شبکه بهداشت و درمان و دهیاران بخش مرکزی در محل سالن اجتماعات بخشداری برگزار گردید.

در این نشست مهم ترین نکات و اقدامات پیشگیرانه و تدابیر بهداشتی لازم به منظور پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا و شیوع بیماری تب برفکی در سطح روستاهای بخش مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   در ادامه جلسه مدیریت شبکه دامپزشکی شهرستان با اشاره به شیوع بیماری تب برفکی در دام سبک و سنگین شهرستان، خواستار همکاری و اطلاع رسانی دهیاران در راستای آگاه سازی دامداران جهت واکسیناسیون احشام در سطح روستاهای بخش شدند.

سپس مسئول محترم بیماریهای واگیردار شبکه بهداشت و درمان با ارائه آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید 19 در شهرستان و روستاهای بخش مرکزی خواستار شناسایی و رصد رفت و آمدهای افراد مشکوک و نظارت بر قرنطینه بیماران شناسایی شده از سوی دهیاران شدند.

در خاتمه دانیالی بخشدار بخش مرکزی با اشاره به خدمات ارزشمند جامعه پزشکی شهرستان در راستای پیشگیری، کنترل و مدیریت بیماری کرونا، خواستار همکاری تنگاتنگ دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش با مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان شدند.

بخشدار مرکزی در ادامه با اشاره به شیوع تب برفکی در روستاهای بخش و گزارشات تلف شدن چندین راس دام سنگین در تعدادی از روستاهای بخش، خواستار همکاری و هماهنگی شبکه دامپزشکی شهرستان با دهیاران و دامداران شده و اعلام کرد در راستای مقابله و ریشه کنی بیماریهای دام لازم است دهیاران اطلاع رسانی و همکاری لازم را جهت واکسیناسیون دام سبک و سنگین در سطح روستاهای خود داشته باشند.