آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره ؛ مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان چایپاره صبح امروز دوشنبه 1401/3/30با حضور فرماندار ، امام جمعه , معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و جمعی از اعضای شورای تأمین و روساء و مدیران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

سعید شکورزاده فرماندار شهرستان چایپاره افزایش نرخ پوشش تحصیلی»، «ارتقای کمیت و کیفیت آموزشی»، «افزایش کمی و کیفی تحصیلات تکمیلی و عالی»، «کاهش نرخ بی‌سوادی»، «کاهش فاصله آموزشی دختران و پسران»، «توسعه و تجهیز مدارس کشور به فناوری‌های نوین روز»، «تدوین سند تحول بنیادین»، «تدوین اسناد بالادستی»، «شکستن عدد مطلق بی‌سوادی» را به عنوان تحولات شگرف در حوزه آموزش‌و‌پرورش دانست و افزود : آموزش و پرورش باید جوانان «مسئولیت پذیر»، «متعهد»، «باانگیزه»، «مؤمن»، «هوشمند»، «انقلابی»، «شجاع»، «خستگی ناپذیر»، «امیدوار»، «دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز» و... را تربیت و آماده پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... کند

وی با تاکید بر اجرای طرح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح سند تحول بنیادین متاسفانه در سال های اخیر مورد کم توجهی  و بی مهری قرار گرفته که باید از حیث محتوایی و کیفی، اساس کار مدیر و مسئولین آموزش پرورش شهرستان چایپاره قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی امام جمعه شهرستان نیز مهم ترین وظایف آموزش پرورش را  تعین آینده و سرنوشت جامعه عنوان کرد و افزود : مسئولیت ها نوعی امانت هست که به انسان ها واگذار شده و متولیان باید وظایف و تلاش خود را به نحو احسن در راستای تغیر و تحولات جامعه بکار بگیرند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به شرایط کنونی و مسائل آموزشی که تحت تاٿیر ویروس منحوس کرونا قرار گرفته بود گفت : آموزش و پرورش بایستی بیش از پیش با برنامه ریزی صحیح و دقیق و همکاری با دستگاه های اجرایی  در راستای پیشبرد اهداف و توفیقات این سازمان اهتمام ویژه ای داشته باشد.

وی با اشاره به شاخص های توسعه در زمینه فضای های آموزشی و پرورشی گفت: از جمله شاخص هایی که  در ارزیابی های سطح  کشوری در سطح پایین تری قرار گرفته است  توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی  است و امید است با برنامه ریزی های صورت گرفته و حمایت های دستگاهای اجرایی زمینه اجرای تمامی زیر ساخت ها فراهم شود.

جوادی معاون اداره کل آموزش پروش استان رعایت اصول عدالت محوری ، انقلابی گری ,  مردمداری , پاک دستی ، قانون مداری و  بکار گیری استفاده از منابع نیروی انسانی جوان و مسئولیت پذیر را یکی از عمده اهداف برنامه ریزی و  کیفیت آموزش پرورش و آینده نگری برای توسعه اموزش و پرورش  دانست


در این  پایان  این جلسه با اهداء هدایایی از خدمات و تلاش های مجدانه آقای حسن عطارد مدیر آموزش و پرورش در دوران تصدی تجلیل و با  اهدا  حکمی آقای مختار مختار نژاد به عنوان سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان چایپاره معارفه شد .