برگزاری جلسه توجیهی کاندیداهای ششمین دوره شوراهای اسلامی در شهرستان چایپاره برگزار شد.

بنا به این گزارش امینی فرماندارشهرستان ضمن توصیه کاندیداها نسبت به رعایت اخلاق انتخاباتی و دعوت مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات و همچنین از احساس تکلیف کاندیداها جهت تشکیل پارلمان شهری به مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید وگفت: کلیه نامزدهای انتخابات سرمایه اجتماعی هستند و می توانند بر افکار عمومی تاثیر و زمینه انتخابات پرشور وحداکثری را فراهم کنند.

فرماندار چایپاره درادامه مجریان انتخابات ومسئولان را امانت دار رای مردم برشمرد و افزود: با تمام توان و ابزار قانونی تلاش خواهیم کرد تا انتخاباتی سالم و قانونمند برگزارشود.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان  گفت : مهمترین وظایفی که باید از سوی داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر  مد نظر قرار گیرد، عمل به قانون است. نامزدها باید تبلیغات خود را درچارچوب قانون و بدور از هرگونه تخریب و با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام دهند.

در ادامه این جلسه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان با اشاره به اینکه کاندیداهای تایید صلاحیت شده بعنوان معتمدن شهرستان محسوب میشوند از آنان خواست با رعایت قانون و اخلاق انتخاباتی زمینه مشارکت بالای مردم را در انتخابات فراهم نمایند.

وی در ادامه گفت :حفظ شأن و منزلت و آبروی افراد به ویژه در فضای مجازی از اهمیت ویژه ای برخودار است بنابراین با توجه به قوانین و موازین تعیین شده از سوی مراجع قضائی و به دلیل حساسیت های موجود فضای مجازی در ایام انتخابات و قبل از شروع تبلیغات رسمی توسط کمیته رصد تخلفات انتخاباتی بررسی خواهد شد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله تخریب، نشر اکاذیب و افتراء و با متخلفین برخورد خواهد شد.

در ادامه رییس هیات نظارت و بازرسی برانتخابات رسیدگی به تخلفات ، رعایت قانون، برقراری نظم و امنیت در انتخابات،حفاظت از حوزه های انتخابیه پرداختند.