بیست و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان چایپاره

فرماندار چایپاره : با توجه به نزدیک شدن به فصل زمستان به منظور جلوگیری از شیوع کرونا مردم از برگزاری دورهمی در شب یلدا پرهیز کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره بیست و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا باموضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی در راستای اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت الزام به اجرای پروتکلهای بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ؛ حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی امام جمعه و اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان با تقدیر از زحمات کادر درمانی ؛ اداره صمت و سپاه دراجرای طرح شهید سلیمانی گفت : روند نزولی بیماری کرونا در شهرستان حاصل تلاش و هم راهی مردم و تیم های نظارت بر اجرای محدودیت ها است اگر این همراهی ادامه نداشته باشد باتوجه به نزدیکی فصل زمستان شاهد شیوع موج چهارم بیماری باشرایط بسیار سخت تری خواهیم بود.

فرماندار چایپاره در ادامه گفت : با اجرای محدودیت‌ها روند صعودی بیماری اکنون نزولی شده و شهرستان چایپاره در وضعیت نارنجی بیماری قراردارد وتا اعلام رسمی تغییر وضعیت همچنان محدودیت ها پابرجا خواهدماندامید است با پایبندی مردم به موازین بهداشتی شاهد استمرار شیب نزولی بار بیماری باشیم.

رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شهرستان گفت: کاهش آمار مبتلایان کرونا در شهرستان ناشی از سخت گیری ها و همراهی مردم و اصناف در رعایت محدودیتهای ابلاغی ستاد مقابله با کرونا است افزود :طبق آمارهای ارائه‌شده، با افزایش سخت گیری ها و محدودیت های اعمال شده و کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا ؛ نشان می‌دهد که رعایت این شیوه‌نامه‌ها تا چه میزان در کنترل بیماری کرونا موثر است .

  وی در ادامه با بیان اینکه دورهمی‌های شب یلدا که پیش رو داریم بسیار نگران کننده است، گفت: دید و بازدیدهای شبانه یکی از مهم‌ترین عوامل انتقال ویروس کروناست از شهروندان خواست ازبرگزاری این دورهمی‌ها بخصوص در شب یلدا خودداری کنند.