بازدید بخشدار بخش مرکزی شهرستان چایپاره از روستای قره کهریز

بازدید بخشدار بخش مرکزی شهرستان چایپاره از روستای قره کهریز
بنا به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی چایپاره، دانیالی بخشدار بخش مرکزی برای آشنایی و بررسی مسائل و مشکلات، دغدعه های اهالی، ظرفیت توسعه روستا و پروژه های عمرانی اجراء شده ، روز چهارشنبه مورخه 97/12/15 عازم روستای قره کهریز از توابع دهستان بسطام شد و از نزدیک با اهالی دیدار و به بررسی مسائل و مشکلات این روستا پرداخت.

دانیالی در ابتدا با حضور در منزل خانواده شهید والا مقام زینالی با آنان دیدار و از صبر و شکیبائی این خانواده تجلیل نمود. سپس به همراه اعضای شورای اسلامی،،
 دهیار و کارشناس توانبخشی اداره بهزیتسی شهرستان در منزل یکی از  خانواده های تحت پوشش بهزیستی ساکن در روستا حضور و مشکلات این خانواده بررسی و تاکید لازم برای حل مشکل این خانواده انجام گرفت. 
 در ادامه بعد از بازدید از طرحهای عمرانی اجراء شده توسط دهیاری قره کهریز در نشستی چهره به چهره در محل مسجد روستا مسائل و مشکلات عمده روستا توسط دهیار و اهالی مطرح گردید.
 در خاتمه دانیالی بخشدار بخش مرکزی طی سخنانی اعلام کرد که هدف ما از حضور در روستاها دیدار چهره به چهره با اهالی محترم روستاها می باشد. در این راستا امروز در خدمت شما روستائیان زحمت کش و عزیز قره کهریز هستیم و تمام تلاش مجموعه فرمانداری محترم و بخشداری مرکزی این خواهد بود که در راستای کاستن از دغدغه ها و مشکلات شما بزرگواران تلاش کنیم و قطعا مشکلات مطرح شده در این نشست علی الخصوص موضوع تخصیص آب به اراضی روستا از سد آغچای ، احداث دیواره ساحلی و بهره مندی از گاز خانگی در بخشداری جمع بندی و از ادارات متولی پیگیری خواهد شد. قطعا اگر زمینه لازم و مساعد برای اهالی روستاها از جمله روستای قره کهریز فراهم نباشد موج مهاجرت به شهرهای اطراف بویژه شهر قره ضیاءالدین افزایش خواهد یافت و روستاها به مرور زمان خالی از سکنه می گردد و تولیدات کشاورزی و دامی در روستاها از بین خواهد رفت در این راستا تامین آب کشاورزی برای روستاهای بالادست سد آغچای از جمله روستای قره کهریز ضروری به نطر می رسد.