گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهور با استاندار آذربایجان غربی

گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهور با استاندار آذربایجان غربی
رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با استاندار آذربایجان غربی، با قدردانی از تلاش های انجام شده در رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان شهرستان خوى بر تسریع در شتاب بخشیدن به منظور تامین سرپناه و اسکان مناسب زلزله‌زدگان شهرستان خوی تاکید کرد.

آیت الله سید ابراهیم رییسی در گفت‌وگوی تلفنی با محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاشهای انجام شده برای امداد رسانی و اسکان اضطراری زلزله زدگان شهرستان خوی گفت: ضروری است با افزایش کمپ های اسکان موقت با توجه به شدت برودت هوا در این منطقه و تامین مایحتاج مردم، برنامه‌ریزی های لازم برای آغاز روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده در اسرع زمان آغاز شود.

در این تماس تلفنی استاندار آذربایجان‌غربی با قدردانی از پیگیری های مداوم رییس جمهور محترم، با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت روند امداد رسانی و اسکان اضطراری زلزله زدگان شهرستان خوی گفت: 60 اردوگاه اسکان موقت در شهرستان خوی ایجاد شده و برای تجمیع در روند ارائه خدمات به زلزله زدگان این شهرستان تعداد این کمپ ها تا یکصد اردوگاه افزایش خواهد یافت.

محمدصادق معتمدیان اظهار داشت : وضعیت و میزان آسیب دیدگی حدود 12 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی ارزیابی شده اند و تاکنون بیش از 25 هزار دستگاه چادر نیز بصورت انفرادی توزیع شده است.

در این تماس با توجه به حضور رئیس جمعیت هلال احمر و رییس کمسیون امنیت ملى و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در محل ستاد بحران در خوی ، از تلاش های انجام یافته امدادرسانی و همچنین همراهی و همدلی مردم مناطق مختلف کشور و بویژه آذربایجان غربی در کمک های خودجوش و مردمی به زلزله زدگان از ایشان قدردانی و دستورات لازم را صادر نمودند.