اولین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره پنجاه و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا به ریاست امینی فرماندار شهرستان و با حضور سایر اعضای جلسه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنابه این گزارش امینی فرماندار چایپاره گفت: همزمان با ادامه روند کاهشی ابتلا به بیماری کرونا و افزایش تزریق واکسن در استان و شهرستان، مطابق رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ چایپاره نیز در وضعیت زرد قرار گرفت.وی تصریح کرد: شرایط موجود شهرستان کاملا شکننده بوده و تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی جهت قطع زنجیره انتقال ویروس همچنان ضرورت دارد.

وی درادامه گفت : برای مسافرتهای بین شهری مجوزهای صادره از فرمانداری ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون افراد میباشد‌.وی گفت: ورود دامداران به میدان دواب باید با کارت واکسیناسیون انجام شود تا تشویقی برای تزریق واکسن کسانی باشد که تزریق نکرده اند.

   رییس ستاد پیشگیری و مبارزه با کر ونا شهرستان اظهار کرد: برای بازگشایی مدارس در آبان ماه ، کارت واکسن دانش آموزان برای حضور در کلاسهای درس الزامی بوده و ترغیب و تشویق دانش آموزان و والدین آنان برای واکسیناسیون فرزندان خود ضرورت دارد.

وی همچنین در ادامه گفت: کادر آموزشی باید برای بازگشایی مدارس واکسن خود را دریافت کرده باشند و ارائه کارت واکسن برای آنان الزامی  بوده و مسئولیت نظارت بر کارت واکسن آنان بر عهده مدیر هر یک از مدارس خواهد بود.

◽️وی در ادامه باتاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در زمینه واکسیناسیون کرونا گفت : برای افزایش ایمنی ، انجام واکسیناسیون عمومی نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، با کمک مسوولان و رسانه‌ها هستیم تا مردم با خاطری آسوده برای واکسیناسیون کرونا به مراکز مشخص شده مراجعه و واکسن دریافت نمایند