جلسه هماهنگی مراسم راهپیمایی روز 13 آبان بخش مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی روز شنبه مورخه 98/08/11 جلسه هماهنگی مراسم راهپیمایی روز 13 آبان بخش مرکزی شهرستان چایپاره به ریاست دانیالی بخشدار مرکزی و با حضور فرماندهان حوزه مقاومت بسیج روستایی، پاسگاه انتظامی چورس، روسای شورای اسلامی بخش، شورای اسلامی چورس، مدیران مدارس روستای چورس و دهیاران بخش در محل  بخشداری مرکزی برگزار گردید.

  در پایان بخشدار مرکزی با اعلام اینکه 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدست دانشجویان پیرو خط امام می باشد و این واقعه آنقدر مهم است که امام خمینی ره این حرکت را انقلاب دوم نامیدند.

دانیالی در ادامه گفت 13 آبان ماه یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران می باشد، اولین واقعه تبعید امام خمینی ره به ترکیه در 13 آبان ماه 1343 در اعتراض  به اعطای حق کاپیتولاسیون یا حق قضاوت کنسولی به اتباع بیگانه است، دومین واقعه کشتار بی رحمانه دانش آموزان در صبح 13 آبان ماه 1357 در جریان مبارزات ملت ایران علیه رژیم پهلوی می باشد که در این روز ماموران رژیم صدها دانش آموز و دانشجو را شهید نمودند.

سومین واقعه نیز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدست دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان ماه 1358 می باشد لذا با عنایت به حوادث و وقایع رخ داده می طلبد در راستای نشان دادن وحدت و همبستگی ملی حضور باشکوه و موثر در راهپیمایی یوم الله 13 آبان ماه داشته باشیم.