به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چایپاره، علی محمدی ایروانلو فرماندار چایپاره ، در پیامی فرارسیدن 15مهر ماه، روز ملی روستا وعشایر را به تمامی روستائیان  تبریک و تهنیت گفت.

 "بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ"

روستا یعنی جریان زندگی، یعنی روح واقعی زیستن انسان، کار، تلاش بی‌وقفه، شاکر بودن و چشم و دست به آسمان داشتن و دست‌بر زانو گذاشتن و ان‌شاءالله گفتن.

روستاییان با تواضع و ساده زیستی نقشی اساسی در استقلال سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور بر دوش دارند و در این راستا با بیشترین تلاش و کوشش و کمترین توقع، شایسته بالاترین تکریمها و تقدیرها هستند.

در دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مناطق روستایی و ارتقای شاخص های توسعه پایداردر روستاها از جمله اولویت های اساسی است که در این مسیر با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی و توسعه فضای کسب و کار در روستاها، علاوه بر افزایش درآمد روستائیان، انگیزه برای ماندگاری مردم درمحیط های روستایی نیز فراهم شده است.ریاست دولت تدبیر و امید دکتر روحانی نیز توجه ویژه ای را به روستا و روستاییان عزیز دارد وانتخاب روز 15مهر بعنوان روز ملی روستا در این راستا می باشد.

 اینجانب 15 مهرماه روز ملی "روستا و عشایر" را به روستائیان عزیز، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران شهرستان تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم با توجه به ظرفیت های ارزشمندی که روستاهای شهرستان چایپاره در بخش های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی دارد، بتوانیم با مشارکت روستانشینان عزیز، شاهد ارتقای شاخص های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای شهرستان باشیم.