جلسه هماهنگی نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در بازگشایی میدان دواب در شهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره جلسه هماهنگی نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی به ریاست دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان واعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

بنا به این گزارش دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان گفت : سازمان دامپزشکی به لحاظ این‌که مستقیماً با سلامتی انسان و امنیت غذایی مردم سر و کار دارد نقش این سازمان را نسبت به سایر دستگاه‌ها برجسته‌تر می‌کند و اگر نظارت‌ها و اقدامات این سازمان نباشد انواع بیماری‌هایی که قابل‌انتقال از دام به انسان وجود دارد سلامتی و امنیت غذایی و جانی مردم را تهدید میکند.

ایشان در ادامه گفت: بازار هفتگی در روزهای دوشنبه هر هفته در چایپاره دایر می‌شد که به علت مهاجرت برخی از بازاریان از شهرستانهای هم جوار برای معامله دام از قبیل گاو و گوسفند و به علت تجمع و خطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود.

وی همچنین در ادامه گفت: با توجه به ورود انواع دام‌های سبک و سنگین از سایر شهرستانهای استان به این میدان قرنطیه و ضدعفونی دام در این مکان ضروری است و شهرداری باید نسبت به تکمیل زیرساخت‌های لازم میدان دواب  اقدام کند.

ودر ادامه  رفع نواقص موجود میدان دواب جزو اولویت کارهای شهرداری است؛ تصریح کرد: با تلاش و همکاری مسوولان و کارشناسان محترم بهداشتی  به محض بهبود شرایط و پس از بررسی کامل، این بازار هفتگی با همکاری مسوولان بهداشت و درمان شهرستان بازگشایی خواهد شد.