جلسه کمسیون ارتقاء امنیت اجتماعی شهرستان چایپاره برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره جلسه کمسیون ارتقا امنیت اجتماعی با موضوع بررسی ابعاد و نحوه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری و اتخاذ راهکارهایی جهت حفظ سلامت شهروندان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنا به این گزارش امینی سرپرست فرمانداری شهرستان با اشاره به تقدم سلامت مردم برای برپایی سنت چهارشنبه سوری گفت: برگزاری تجمع‌ها و جشن‌های چهارشنبه سوری موجب شیوع بیشتر بیماری کرونا و شعله‌ور شدن ویروس این بیماری میشود.

وی درادامه از شهروندان خواست ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا مراقبت سلامت فرزندان خود باشند.

وی در ادامه سخنان خود گفت : در شرایطی که کادر درمان به شدت درگیر مداوای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ است شهروندان با خودداری از شرکت در مراسم چهارشنبه آخر سال به آنان کمک کنند.وی همچنین  برلزوم اتخاذ تمهیدات لازم  توسط نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری و آتش نشانی تاکید کردند.

درادامه پس از بحث و بررسی مصوبات ذیل به تصویب رسید:

 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اقدامات لازم را توسط نیروی انتظامی ، شبکه بهداشت ودرمان ، شهرداری ، کانون پرورش فکری خانواده ها از خطرات استفاده از مواد محترقه غیر مجاز و تجمع در مراسم چهارشنبه سوری جنب رود خانه آغ چای و مراسم پنجشنبه آخر سال در فضای مجازی معمول دارند.

شهرداری قره ضیاالدین و حاجیلار اقدامات لازم را جهت جمع آوری لاستیک کهنه و چوب از معابر عمومی ، نظارت و بازرسی برسطل های زباله و برداشتن نخاله های آتش زا معمول دارند

نیروی انتظامی با همکاری اتاق اصناف و شهرداری اقدامات پیشگیرانه و اهتمام بیشتری را در خصوص نظارت بر عرضه مواد محترقه غیرمجاز داشته باشد.