سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی درشهرستان چایپاره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع هماهنگی برگزاری آیین های دهه اول محرم با حضور محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان و اعضای جلسه در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

بنابه این گزارش فرماندار چایپاره با قدردانی از حمایت‌های  امام جمعه محترم در شهرستان و تقارن مراسمات هفته دولت، چهلمین سالگرد دفاع مقدس و دهه محرم واهمیت برگزاری آیین های عزاداری بااشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی برتبعیت ازمصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با رعایت دستورالعمل ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم وصفر  مراسمات عزاداری درشهرستان برگزار می شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه تمامی تصمیمات در ستاد ملی مقابله با کرونا بر مبنای صیانت از سلامت مردم اتخاذ می‌شود ، رعایت پروتکل‌هاوموازین بهداشتی برای برگزاری آیین های سوگواری ماه محرم توسط هیات‌های مذهبی ضروری است و مسوولان این هیات‌ها ملزم به اجرای آن هستند.

درادامه حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی امام جمعه شهرستان گفت: با شیوع بیماری کرونا برنامه های مذهبی با وقفه مواجه شده در ایام محرم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مراسمات این ایام برابر ضوابط خاص و دستور ستاد ملی مدیریت کرونا برگزار می شود و همچنین در این ایام به گونه ای رفتار کنیم که در آیین های سوگواری باعث ابتلای افراد به بیماری ویروسی کرونا نشویم.

وی اضافه کرد: هیات های عزاداری  حق پخش نذورات را ندارند و اگر کسی نذری دارد اگر  بتواند آن را در قالب کمک های مومنانه به اقشار کم درآمد وآسیب پذیرهزینه نماید بسیار پسندیده است.

وی درادامه گفت: برابر دستور ستاد ملی مدیریت کرونا جابه جایی و حرکات هیات مذهبی در سطح شهرستان حتی در روزهای تاسوعا و عاشورا ممنوع بوده و آیین ها باید در فضای باز برگزار شودوی با تاکید بر این که هیات باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که ساعت برگزاری مراسم کاهش پیدا کند

حجت الاسلام جمشیدی  افزود: جلسات لازم با هیات های مذهبی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود و تذکرات لازم به آن ها داده خواهد شد.