بیست و ششمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه کرونا شهرستان شهرستان چایپاره

سرپرست فرمانداری چایپاره: با تاکید برضرورت تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: عادی انگاری یک معضل بزرگ برای ماه های آینده خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره بیست و ششمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان باموضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی در راستای اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت الزام به اجرای پروتکلهای بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به ریاست امینی سرپرست فرمانداری شهرستان باحضور اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنا به این گزارش امینی سرپرست فرمانداری چایپاره روز پنج شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان با قدردانی از مردم و همکاری خوب و تلاش های انجام شده از سوی همه ارگانها و دستگاه ها بویژه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و رعایت کامل نکات بهداشتی درایام طرح اعمال محدودیت های شهرستانی که باعث شد شهرستان چایپاره اولین موفق در مهارموج سوم این بیماری و تغییر وضعیت به آبی باشدکه این امر مرهون پایبندی عموم مردم در رعایت اصول بهداشتی شد.

وی در ادامه با تاکید بر رعایت اصول اولیه بهداشتی در راستای قطع کامل زنجیره انتقال بیماری کرونا گفت:هم اکنون ثبات نسبی در بخش های ویژه بیماران کرونایی و همچنین مراجعین بخش های سرپایی در شهرستان بوجود آمده است.

سرپرست فرماندار چایپاره درادامه اضافه کرد: طی سه هفته گذشته، آمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ درشهرستان، به صورت چشمگیر با روند کاهشی همراه بود که خوشبختانه به مرحله ثبات نسبی رسیده است.

وی درادامه گفت: تداوم روبه کاهش شیوع این بیماری، مستلزم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در جامعه می باشد وجلوگیری از عادی انگاری و سهل انگاری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ویژه در برقراری روابط اجتماعی و خانوادگی را ضروری دانست وی گفت۰: باید همچنان از هرگونه تجمع و تراکم جمعیت خودداری گردد و توجه به اصول اولیه بهداشتی تا ریشه کنی کامل این بیماری منحوس در سطح شهرستان ادامه یابد.