دیدار مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با سرپرست فرمانداری شهرستان چایپاره

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، امروز آقای جباری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با امینی سرپرست فرمانداری دیدار نمودند و در ضمن دیدار مسائل، مشکلات، ضعف ها، قوت ها و فرصت های این حوزه مورد بحث، بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت.

بنا به این گزارش در این دیدار مسائل مختلف بناهای تاریخی از جمله پل دوقوز گوز کسیان، مسجد قرمز چورس، سفره خانه سنتی(واقع در حمام بیگ جوان) و محوطه های تاریخی تپه آناقیزلی و قلعه بسطام مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم در خصوص نحوه تخصیص و عملیاتی نمودن اعتبارات لازم از منابع مختلف اتخاذ گردید.

در ادامه سفر جناب آقای جباری به شهرستان چایپاره، از موزه تخصصی و خصوصی حوزه عکاسی و مردم شناسی شهرستان بازدید به عمل آمد و طی آن مقرر گردید اهتمام و مساعدت های لازم جهت ثبت رسمی موزه و اختصاص مکان مناسب و بزرگتری جهت راه اندازی رسمی آن از سوی اداره کل میراث و سایر دستگاه های ذیربط صورت گیرد.

بازدید از پتانسیل های بوم گردی و اقامت گاه های سنتی در روستاهای هدف گردشگری از دیگر برنامه های این دیدار بود و مقرر گردید مسائل و مشکلات اداری و بانکی متقاضیان مورد پیگیری جدی قرار گرفته و تسهیل گردد تا شاهد تاسیس و راه اندازی زودتر چنین مراکزی در جهت جذب مسافر و گردشگر و تکمیل زنجیره های گردشگری در شهرستان باشیم.